Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Поки заводи стоять, попит диктує сфера послуг

09 липня, 00:00

«День» уже повідомляв про ситуацію із працевлаштуванням випускників вищих і середніх спеціальних закладів України (№ 109, 18 червня 1999 р.). Продовжує тему бесіда з директором Київської молодіжної біржі праці Миколою ГИЩАКОМ .

— Що собою являє ваша біржа і хто в основному до неї звертається?

— Біржа була організована два роки тому за рішенням Київської міськдержадміністрації і є структурним підрозділом молодіжного центру праці. У нашому банку даних більше як шість тисяч клієнтів до 28 років. Відсотків 70 — студенти, учні шкіл, ПТУ, а також ті, котрі закінчили навчальні заклади, але не влаштувалися на роботу.

— Які спеціальності мають найбільший попит?

— Сьогодні диктує сфера послуг. Тому для дівчат майже завжди є замовлення на роботу секретарем-референтом, барменом, офіціантом, продавцем, бухгалтером. Серед чоловіків найбільший попит мають програмісти високого класу, менеджери зі збуту.

— А в кого немає спеціальності, ви, як я помітила, пропонуєте курси. Скільки коштує навчання?

— Відносно недорого. Припустімо, навчання секретаря-референта протягом півтора місяця щодня, а це — діловодство, комп'ютер, етикет, коштує 215 гривень. До 40 відсотків вартості оплачує біржа. Інтенсив англійської — оксфордська програма на комп'ютері — це 367 гривень. Майже стільки ж — підготовка менеджера з туризму. До речі, сьогодні і в тій і другій професії англійська мова — обов'язкова вимога.

— Чи є у вас зв'язок із вузами?

— Молодіжна біржа праці тісно співробітничає з великими київськими вузами: там працюють наші регіональні директори. В основному вони займають посаду голови або заступника голови профкому.

— А що це за конкурс на найкращого ведучого вуличного телебачення?

— Цей конкурс якраз і розрахований, насамперед, на студентів. Проект дозволяє працювати без відриву від навчання по 3 — 4 години через день в післяобідній час і одержувати зарплату 150 — 200 гривень. Починався конкурс як київський, але вже прийнято рішення зробити його всеукраїнським. Бажаючі взяти в ньому участь можуть звернутися до молодіжної біржі праці (вул. Б.Хмельницького, 44) і зареєструватися. Два рази на тиждень проходить тестування. Відбір жорсткий. Залишаються найкращі, з перспективою зробити кар'єру на телебаченні.

— Миколо Мироновичу, цікаво, чого хочуть, переступаючи поріг біржі праці, 18-річні і чого хочуть роботодавці?

— Учорашні школярі бажають відразу якомога більше грошей і якомога менше роботи. Роботодавець бажає отримати молодого за віком фахівця високої кваліфікації, з досвідом роботи на... вельми невелику зарплату. Образно кажучи, майже космонавта на 100 гривень.

P. S. Треба сподiватись, час і життя підкоригують такі «чудові» запити. А от про нове віяння часу — молодіжну програму «О-пейр» (проживання в сім'ї за кордоном, допомога в домі і вивчення іноземної мови) — «День» розповість найближчим часом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати