Перейти до основного вмісту

Повернення ПДВ:

одним — дають, решта — почекає?
04 жовтня, 00:00

Генеральний директор пояснив, що підприємство має заборгованість перед постачальниками і, як наслідок, у серпні вони припинили на 5 днів відвантаження на комбінат коксу, що відбилося на виробничих та економічних показниках. В. Бойко додав, що податкові органи не повертають навіть ті борги, які зобов’язані повернути за постановою суду. «Вони подали апеляцію на рішення суду, і сьогодні ММК із виграних за судовим розглядом 60 млн. грн. нічого не повернено», — констатував В. Бойко.

Керівник підприємства зазначив, що на комбінаті протягом трьох місяців працює податкова комісія з 29 осіб: 14 осіб із Києва і 15 — із регіону, які роблять підрахунок загальної суми заборгованості з ПДВ. При цьому В. Бойко підкреслив, що податкова комісія не надає ММК ніяких висновків, не повідомляє суму «визнаної заборгованості», «хоча терміни повернення заборгованості в розмірі мінімум 150 млн. грн. вже минули, і нам повинні віддати ці гроші». Генеральний директор додав, що у вересні податкові органи повернули ММК 10 млн. грн. грошовими коштами і ще 13 млн. грн. за взаємозаліком, у той час як щомісяця повернення ПДВ має становити близько 40—42 млн. грн.

Як сказав «Дню» народний депутат України, голова підкомітету з питань господарського законодавства ВР Сергій Москвін, у країні назріла необхідність змінити чинний порядок сплати ПДВ. Сьогодні бюджет, по суті, авансується за рахунок експортерів, тобто платник ПДВ сплачує його тоді, коли продукцію ще не реалізовано. Потім виникає ситуація, коли він сплатив велику суму, і держава повинна йому повертати. Якщо ж терміни сплати податку пересунути, то, на дум ку С. Москвіна, кризи, пов’язаної з неповерненням ПДВ, можна уникнути .

Заступник голови бюджетного комітету ВР Євген Жовтяк вважає, що проблема повернення ПДВ не належить до податкового законодавства, оскільки вона належить до сфери корупції: ПДВ не повертається тим, кому він має бути повернутий, і перераховується тим, котрі до цього податку непричетні. За його словами, податкові працівники відшкодовують ПДВ фірмам, які не сплачували цей податок, і в цих випадках має бути застосоване кримiнальне законодавство. «Усім, кому належить повернути ПДВ, він має бути негайно повернутий, а ті, котрі незаконно повертали і одержували ПДВ, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності», — підкреслив Є. Жовтяк. Якщо це буде зроблено, то, вважає народний депутат, ПДВ запрацює абсолютно нормально.

«Оскільки існує законодавча норма про повернення ПДВ, то її потрібно виконувати. Це навіть не підлягає обговоренню, — сказав «Дню» доктор економічних наук Олексій Плотніков. — Інша справа, що процес повернення ПДВ використовується для заохочення якихось певних структур або, навпаки, покарання «тих, що провинилися»: ПДВ можна повертати швидше, а можна — повільніше. Це загальновідома практика в Україні, тут немає нічого нового».

Експерти «Дня» негативно оцінили передбачуване в проекті держбюджету-2002 списання бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ, яка виникла перед платниками цього виду платежів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати