Перейти до основного вмісту

Прем’єр має нагоду «стати пліч-о-пліч»

Насправді
21 грудня, 00:00

Раніше, коментуючи питання щодо можливих кадрових перестановок в уряді, Ющенко зазначив, що це питання треба розглядати з погляду «чи доречна ця зміна буде взагалі і чи влаштує вона з точки зору роботи самого уряду».

Представники депутатської групи «Трудова Україна» продемонстрували на засіданні Верховної Ради і на спеціальній прес-конференції касету з фальшивим записом голосу Мороза, який нібито заявляє, що оприлюднені ним матеріали — це абсурд. За словами фахівця російської компанії «Абжестік-Мьюзікс» Андрія Сучиліна, який представив касету, це може зробити будь-який авантюрист з невеликими навичками роботи на комп’ютері. За його словами, на тій касеті, яку представив Мороз, є нехарактернi акустичнi шуми та монтажнi склейки. Члени групи «Трудова Україна» наголосили, що не можуть нiчого стверджувати чи заперечувати щодо автентичностi оприлюдненої Морозом аудiокасети, але, за словами Юлiя Йоффе, хотiли лише розповiсти, що можливiсть фальсифiкацiї iснує. Істерика, що розпочалася, за словами Йоффе, має бути припинена, і справа має бути спрямована у правове русло. Лідер групи Ігор Шаров заявив про плани звернутися до Президента та ВР iз пропозицiєю створити спiльну комiсiї щодо аналiзу аудіокасет.

Українське агентство PR-консалтингу «Прагма» тим часом пропонує політичним технологам України та ЗМІ підписати меморандум про оголошення мораторію на використання брудних політичних технологій. У проекті меморандуму пропонується припинити будь-які дії, висловлювання, публікації, громадські заходи, спрямовані як на пряму дискредитацію конкретних осіб, організацій, подій, явищ, так і на створення навколо них негативного емоційного фону.

Організатори та учасники знаменитого студентського голодування в жовтні 1990-го, серед яких — Маркіян Іващишин, Кость Бондаренко, Олесь Пограничний, Олег Кузан, Сергій Бащук та інші, передали до редакції «Дня» звернення з приводу політичної кризи в Україні. Усвідомлюючи, що ситуація, яка склалася в державі, підриває моральні основи суспільства, а державні та громадські інституції нехтують цим, автори заяви зазнчають: злочинці, причетні до вбивств, мають перебувати у в’язниці; Президент України, який є не тільки керівником виконавчої влади, але і гарантом Конституції та символом держави, не може так довго перебувати під підозрою, оскільки це деморалізує суспільство і ставить під загрозу легітимність держави, правоохоронні органи нездатні забезпечити ефективне та безстороннє розслідування резонансних справ, підозра керівництва правоохоронних органів у вчиненні важких злочинів підриває довіру суспільства до влади і ставить під сумнів об’єктивність провадження слідства. Тому від Президента вимагається за нездатність фахово виконувати свої професійні обов’язки, звільнити з обійманих посад міністра внутрішніх справ України та голову Служби безпеки України і зобов’язати Генеральну прокуратуру забезпечити проведення незалежної експертизи представлених аудіо- та відеоматеріалів, а від Верховної Ради виробити та законодавчо закріпити реальний механізм впливу Верховної Ради на розв’язання кризових ситуацій в державі і висловити недовіру Генеральному прокурору України. У разі невиконання цих вимог «підписанти» обіцяють вдатися до радикальних дій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати