Перейти до основного вмісту

Президент кадрових висновків не робитиме. А даремно...

06 травня, 00:00
У КРИМУ ПРЕЗИДЕНТ ВІДПОЧИВАВ І РОБИВ ПОЛІТИЧНІ ЗАЯВИ. ЗОКРЕМА ПРО ТЕ, ЩО ВІН ТА ЙОГО КОМАНДА НЕ ДАДУТЬ ПОСТАВИТИ ПІД СУМНІВ СТРАТЕГІЧНУ СПІВПРАЦЮ З РОСІЄЮ. ОДНИМ ІЗ ПРИНЦИПІВ ЯКОЇ Є, ЗА СЛОВАМИ ПРЕЗИДЕНТА, «ДОБРОСОВІСНЕ ДОТРИМАННЯ ВЗЯТИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ», У ТОМУ ЧИСЛІ — ЩОДО ПЕРЕБУВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ РОСІЙСЬКОГО ЧОРНОМОРСЬКОГО ФЛОТУ / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Сто днів свого перебування на президентській посаді Віктор Ющенко відзначив, зокрема, обіцянкою «більш детально» на результати дій нової влади подивитися... через півроку. «Ось тоді можна буде говорити про тенденції»,— сказав В. Ющенко в середу в Криму, де він із 2 по 6 травня перебував у короткій відпустці. Глава держави також заявив, що за підсумками перших 100 днів свого президентства не прийматиме жодних кадрових рішень у вищих органах влади. За його словами, метою перших ста днів було створення «єдиної команди». Тим часом в активі у нової влади, на думку Президента, прийняття парламентом «16 соціальних програм, які раніше не мали аналогів в Україні», і формування «дуже вдалої» макроекономічної програми, результати якої відчує «після закінчення року кожен українець».

На відміну від Президента, експерти — як вітчизняні, так і зарубіжні — оцінки першим ста дням нової влади дають уже сьогодні. (Уряд свій «стоденний» рубіж перетне в середині травня.) «Словосполучення «помаранчева революція» стало сьогодні для громадян Заходу синонімом демократії. Але у внутрішній політиці України, схоже, все залишилося практично таким самим, як і раніше, — пише видавець «Кореспондента» Джед Санден. — ...У той час як Ющенко у Вашингтоні заявляє про наміри України швидко увійти до СОТ та отримати статус країни з ринковою економікою, його міністри, схоже, ведуть іншу гру... Замість того, щоб приймати жорсткі рішення з реформування економіки, колишня опозиція, яка стала владою, підвищує пенсії й зарплати бюджетникам. Тобто робить саме те, за що критикувала Віктора Януковича під час передвиборної кампанії... Я впевнений, що мільйони людей виходили на Майдан не для того, щоб напередодні Євробачення на Хрещатику поклали новий асфальт».

Добре, що це пише пан Санден, а не хтось із його українських колег, — одразу звинуватили б, як мінімум, в упередженості, а то й в спробах вставляти палиці в колеса нової влади...

На думку більшості аналітиків, те, як влада зразка 2005 року розпоряджається виданим їй виборцями кредитом довіри, незаперечно свідчить про одне: нова владна команда вже розпочала виборчу кампанію-2006. Перефразовуючи класика: «І вічні вибори! Спокій нам тільки сниться...» З іншого боку, деяким міністрам сьогодні, мабуть, просто не до реформ, таких необхідних країні: вони дають пресі (насамперед, за традицією, що склалася, зарубіжній) пояснення щодо свого освітнього цензу... (До речі, в цивілізованій державі чиновник до зізнань у тому, що він протягом тривалого часу обманював громадськість, неодмінно додав би прохання про відставку. Однак подібних традицій у нас немає, і їх виникнення навряд чи передбачається).

«День» у свою чергу вирішив відзначити першу «дату» влади-2005 презентацією нової рубрики: «Сто днів — сто думок». Ми попросили поділитися з нами своїми роздумами авторитетних експертів у галузі економіки, внутрішньої, зовнішньої та інформаційної політики, права і культури. Перші відгуки — вже в цьому номері.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати