Перейти до основного вмісту

Президент радить пресі не писати статей на замовлення

22 серпня, 00:00

Таку пораду Леонід Кучма дав журналістам у Сімферополі 20 серпня. Цього разу він досить легко пішов на незаплановане спілкування із пресою. Що було сприйнято, ясна річ, із вдячністю. Леонід Данилович почав цікаво, повідомивши з усмішкою: "Я прочитав, що знято обвинувачення з Тетяни Коробової, тож із неї належить..."

Якщо ніхто не відповідає за те, що кримінальну справу проти Тетяни Коробової прокуратура порушила необгрунтовано, то чи слід вважати, що заступництво Президента залежить від настрою та обставин, а закон, як і раніше, дишло? Чи спроможні правоохоронні органи захистити журналістів, цікавилася преса. Президент відказав відверто: "У жодній країні світу, про це свідчить світовий досвід, за такого стану економіки, який переживає Україна, стовідсотково забезпечити безпеку неможливо. І ви це самі чудово розумієте".

Тоді ж Президент і порадив: "Щонайбільше об'єктивності і менше писати статей на замовлення". При цьому він заявив, що робиться "все можливе й неможливе", аби розібратися з фактом загибелі редактора одеської газети Бориса Дерев'янка, оскільки "це справа честі правоохоронних органів". "Ми Одесу перевернемо згори донизу й навпаки, але порядок там наведемо", - запевнив Президент.

Чи повинні у Криму вбити чергового українського журналіста, аби навести порядок і тут, залишилося нез'ясованим. Кореспондента "Дня" цікавила ситуація, яка склалася між міністром внутрішніх справ Юрієм Кравченком і газетою "Киевские ведомости". "У вас до Кравченка особисті почуття, Леоніде Даниловичу?" Леонід Кучма парирував: "Особисті почуття в мене лише до жінок". А стосовно Кравченка Президент зазначив: "Я поважаю його. Вважаю, що це високопрофесійна, глибокопорядна людина". Про газету "Киевские ведомости" Президент говорив недобре, звинувативши її в тому, що її використовують "як чинник тиску й шантажу". Згадавши про "цькування заступника голови адміністрації Яцуби", Леонід Кучма сказав: "На місці Яцуби слід по-чоловічому: тому, хто це замовляє, відповісти так, щоб на все життя запам'ятав, що так працювати не можна. Ні честі, ні совісті, нічого в них немає".

Стосовно питання про порядність, чесність і совість. Брак часу не дозволив журналістам розважити Президента черговою кримською легендою, пов'язаною з черговим літнім відпочинком міністра Кравченка у Криму. Рік тому міністр посадив на всю ніч у буцегарню депутата, лідера одного формування, не поділивши з ним повітря в ялтинському ресторані.

Свіжа подія пов'язана з найкращим на Південному березі Криму рестораном "Тифліс", де ялтинські правоохоронці хотіли нагодувати міністра обідом. Столи було накрито, спецфорель і спецфазани готові, міліцейський караул чотири години стояв біля воріт. Не дочекавшись, пішов. А тим часом під'їхала якась група без лампасів і погон, ресторанна обслуга їх не впізнала й запропонувала сісти не в залі, де, як і раніше, накриті столи чекали на високого гостя, а в альтанці. Гості наполягали. Суперечка тривала доти, доки хтось у цивільному не пояснив, що прибулі гості, на вигляд курортники, - це міністр Кравченко з компанією. Перед Кравченком вибачалися, кланялися, але він образився й гордо пішов собі. А невдовзі до ресторану примчали близько 20 контрольно-ревізійно-перевіряючих. Вони мучили "Тифліс" тиждень.

Так розповідає легенда. Де тут правда, де міф - ніхто не знає. Але Ялта гуде. Цілком серйозно лунають пропозиції вивісити в кожній точці громадського харчування портрети красивого, як Нарцис, міністра у формі, в цивільному, у профіль, анфас. Це дешевше, аніж у розпалі сезону наражатися на небезпеку бути закритими за найяснішим наказом...

Цей матеріал написано не на замовлення - з професійного обов'язку, як звичайно. Пораду Президента виконано. Чи можна розраховувати на безпеку?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати