Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Програмне» випробування

11 березня, 00:00

За словами міністра економіки Сергія Тигипка, результатами її виконання мають стати: вступ України до Всесвітньої торгівельної асоціації до кінця 2000-го року, підготовка умов для асоційованого членства у Євросоюзі, зменшення зовнішнього боргу, погашення всіх боргів по зарплатах, пенсіях та інших соціальних виплатах. Разом з тим, на його думку, на шляху виконання програми можуть бути певні труднощі: відсутність громадської підтримки уряду, відмова кредиторів реструктурувати боргові зобов’язання, зрив конструктивної співпраці з парламентом. Він вважає, що неприйняття Верховною Радою програми уряду — рівнозначне висловленню недовіри прем’єр-міністрові та уряду і веде до його відставки. Крім того, як серйозний ризик міністр економіки виділив спротив реформам з боку «окремих економічних агентів, для яких економічний і правовий хаос вигідний, і тих, хто отримував пільги, якісь дозволи і на чиї інтереси ми сьогодні наступаємо».

На думку спікера ВР Івана Плюща, парламент може розглянути цей документ уже цього місяця. Він також зауважив, що угода про солідарну відповідальність між парламентом та урядом з виконання цієї програми може бути підписана тільки після її прийняття.

Коментуючи висловлювання С.Тигипка, перший віце-спікер Віктор Медведчук зазначив, що ВР жодною своєю дією не створила ситуації, яку можна було б розцінювати як несприятливу для рішень уряду, — повідомляє Інтерфакс- Україна. «Підставою для реального «ризику», перефразовуючи міністра економіки, швидше за все, стане демонстративне і нічим не мотивоване ігнорування Кабінетом міністрів своїх зобов’язань перед парламентом», — заявив В.Медведчук, зауваживши, що «саме так можна розцінити той факт, що прем’єр-міністр, навіть не погодивши начерків своєї програми з народними депутатами, уже представив їх послам іноземних держав». Незвично різкий тон заяви В.Медведчука ставить під сумнів безпроблемне проходження урядової програми у ВР.

А народний депутат Борис Безпалий, коментуючи «Дню» ситуацію, зауважив: «Програму уряду треба розглядати у контексті політичної ситуації. Очевидно, що її «вихід у світ» стався дещо некоректно, саме про це й говорив Віктор Медведчук. На мій погляд, цю некоректність було допущено спеціально, оскільки частина «партії війни» в оточенні Президента не зацікавлена в ефективній співпраці уряду та парламенту. Це ті сили, які ініціювали референдум і підтримують курс на розгін парламенту. Програму подано до парламенту таким чином, щоб зачепити впливові сили у ВР і спровокувати конфлікт на грунті особистих інтересів. Це повністю політичні маневри, ніяк не пов’язані з економічним змістом програми».

Тим часом, у можливому протистоянні з парламентом в уряду єдиним видимим (і до того ж, не вічним) ресурсом міцності є той кредит довіри, який отримав Віктор Ющенко. Реальна база підтримки цього уряду — дрібний та середній бізнес, але якраз для зміцнення своїх позицій у цьому соціальному секторі Кабмін поки що нічого не зробив. За відсутності впливових союзників у регіонах, реальної медіа-підтримки однозначно «своїх» фракцій у ВР уряд може просто «провиснути», незважаючи на декларовану підтримку Президента.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати