Простим людям стало важче їздити до Польщі
Як уже повідомляв "День", Україна увійшла в число понад 70 країн, з якими Польща має двосторонні угоди про безвізовий рух. Здавалося б, що наша країна зробила наступний крок у зближенні з західним сусідом. Адже тепер громадяни Україним можуть в'їжджати в Польщу без візи й перебувати там без жодної реєстрації до 90 днів. При перетині кордону необов'язково мати запрошення, або папірець за назвою "ваучер", який, як добре усвідомлювали й польські, й українські владні структури, був фікцією та й тільки давав турфірмам обидвох країн зиск за міфічні послуги.
Але чи зробило впровадження безвізового режиму простішим в'їзд наших співвітчизників до Польщі? Виявилось, що для значної частини українців ваучер був не таким уже й злом. Натомість зараз польські прикордонники вимагають пред'явлення при в'їзді до країни 200 доларів, які мають забезпечити видатки на харчування та проживання. Для "бізнесменів", які їдуть до сусідів по товар, що згодом продаватиметься на українських базарах, ця сума просто смішна. А от людям, що ледве зводять вдома кінці з кінцями, й не від доброї долі, зібравши останні гривні на автобусний квиток від'їжджають до Польщі на пошуки будьякої роботи, 200 доларів величина астрономічна. У такому ж скрутному становищі тепер опиняться пенсіонери, які їдуть до Польщі трохи від'їстися на дармових родичевих харчах. З їхніх мізерних пенсій їм ті дві сотні зелених і до кінця життя не назбирати.
У перший день дії угоди про безвізовий в'їзд до Польщі з кордону польські митники відправили декілька людей, що не мали з собою необхідної кількості валюти. На Заході в такому випадкові люди подали б до суду й домоглися б відшкодовування не тільки матеріальних, а й моральних збитків. Чи можливо це в Україні? От і виходить, що ми знову хотіли зробити, як краще, а вийшло як завжди.
Люблін