Перейти до основного вмісту

Прийняті закони прискорять реконструкцію армії

28 серпня, 00:00

Міністерство оборони та Збройні Сили України входять у черговий етап реформ, пов’язаний із імплементацією напрацьованої з початку 2004 року нормативно-правової бази. Про це повідомив міністр оборони України Євген Марчук на розширеному засіданні колегії Міністерства оборони України, яке відбулося 26 серпня в Києві. Є. Марчук також висловив упевненість у тому, що складні заходи з корінної реконструкції Збройних Сил вже найближчим часом реалізовуватимуться значно легше, адже отримають більшу підтримку та розуміння як з боку самих військових, так і від усього суспільства. «Корінна реконструкція Збройних Сил вже сьогодні реалізовуватиметься значно ефективніше, адже дієво запрацює нормативно-правова база із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців, які будуть звільнені», — цитує слова міністра прес-служба МО України.

Під час заходу, в якому брав участь голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони Георгій Крючков, йшлося про завдання щодо забезпечення державних гарантій соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби, та членів їхніх сімей; про стан забезпечення військовослужбовців житлом та заходи щодо вирішення проблемних питань; про хід та результати підготовки 7-ї окремої механізованої бригади до виконання миротворчих завдань в Іраку.

Перший заступник міністра оборони України з гуманітарної політики та у зв’язках з Верховною Радою України Валентина Гошовська зазначила, що вже 2,5 тисячі осіб, звільнених зі служби, отримали допомогу з професійної перепідготовки та соціальної адаптації до умов нового цивільного життя. Також дієвим і ефективним заходом виявився 500-годинний курс з перенавчання військовослужбовців за рахунок службового часу. В. Гошовська наголосила й на тому, що військове відомство спільно з урядом України вживає необхідних заходів, щоб з наступного року ліквідувати диспропорцію у розмірах пенсій звільнених у різні роки колишніх військовослужбовців.

Євген Марчук акцентував увагу всіх посадових осіб на першочерговому вирішенні кадрових та соціальних проблем військовослужбовців, які прослужили у війську менше нiж 20 років (тобто не мають права на пенсію), посади яких підлягають скороченню. Станом на середину серпня 2004 року серед 4032 осіб, що були виключені зі списків військових частин, таких військовослужбовців — 1541.

Питання забезпечення особового складу власним або службовим житлом не втратило гостроти й актуальності протягом усього періоду існування вітчизняного війська. Зараз на квартирному обліку перебувають 46655 військовослужбовців Збройних Сил України. На вирішення житлової проблеми для військовослужбовців у держбюджеті на цей рік було заплановано 304 млн. гривень. Це забезпечить побудову чи придбання 5168 квартир. Але, як зазначив директор Департаменту капітального будівництва та управління фондами Міністерства оборони України Сергій Веліжанський, ці кошти почали надходити на рахунки міністерства лише в липні. Тому військовим будівельникам та фахівцям квартирно-експлуатаційних частин доведеться докласти максимум зусиль, щоб до кінця року засвоїти передбачені кошти та виконати визначений план. За усіма питаннями, що були розглянуті під час розширеного засідання колегії військового відомства, були ухвалені відповідні рішення та поставлені завдання. Їхнє виконання перебуватиме під особистим контролем міністра оборони, повідомила прес-служба військового відомства.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати