Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пил і мистецтво

У рамках тижня презентації «Мистецького арсеналу» відкрився Міжнародний арт-ярмарок ART-KYIVcontemporary
10 листопада, 00:00

Програма V Міжнародного арт-ярмарку ART-KYIVcontemporary є доволі насиченою. Однією з найцікавіших секцій є спеціальний проект зі стріт-арту та медіа-мистецтва. Гостем фестивалю став Гаральд Негелі — патріарх вуличного мистецтва, легендарний «спреєр із Цюріха», вуличні роботи якого у 1970-х неодноразово спричиняли скандали у консервативній Швейцарії та в Німеччині.

Не менш цікавими є роботи інших іноземних стріт-артистів — Zevs (Франція), Incubus project і Spy (Росія). Від України участь у проекті взяли як вуличні художники — Гомер, Vova Vorotniov, Apl 315, так і нове покоління галерейних митців: Жанна Кадирова, Гамлєт Зіньковський, Анатолій Бєлов, Володимир Кузнецов, Микита Кадан та «Группа предметів». Художники знаменитого німецького арт-дуо molitor&kuzmin реалізують у «Мистецькому арсеналі» оригінальний проект. Урсула Молітор і Володимир Кузьмін працюють у техніці світлових інсталяцій. У просторі «Мистецького арсеналу» вони створили оригінальну конструкцію із неонових ламп, яка втілює ідею народження і чистоти. Окрасою перших днів ярмарку стали також перформанси німецького експериментатора Rochus Aust.

Вагомою частиною цьогорічного «Арт-Києва» є міжнародний проект відеомистецтва. Серед авторів — група PROVMYZА з Нижнього Новгороду, власник нагород Міжнародного кінофестивалю в Роттердамі, Міжнародного фестивалю мистецьких фільмів Assolo, учасник 51-шої Венеційської бієнале та 67-го Венеційського кінофестивалю. Український медіа-арт представляють групи R.E.P. і SOSka, а також художники Лада Наконечна та Станіслав Волязловський.

На відкритті фестивалю, глядачі також мали змогу взяти участь у презентації кінетичної скульптури «Перформанс» швейцарського арт-дуету Daniel Glazer&Magdalena Kunz. Деніел і Магдалена також презентували на виставці унікальні медіа-інсталяції і «балакучі» кінетичні скульптури.

В рамках «Арт-Києва» відбувається публічний показ фільму про стріт-арт «Вихід через сувенірну крамницю» — кінематографічний витвір знаменитого художника-графітіста Бенксі зможуть побачити ті київські глядачі, котрі не встигли цього зробити під час фестивалю «Молодість».

Ціле крило «Арсеналу» віддано також галереям Києва, Санкт-Петербурга, Москви, Берліна, Парижу, Одеси, Харкова, Львова. Загалом помітно, що керівник «Мистецького арсеналу» Наталія Заболотна привнесла у новий простір експозиційні формати з попереднього місця роботи: той же ART-KYIVcontemporary проходив в Українському домі протягом останніх чотирьох років; на грудень 2010 р. заплановано Великий антикварний салон, на березень 2011-го — Великий скульптурний, у квітні пройдуть фестиваль FINE ART Ukraine та акції у рамках Ukrainian Fashion Week — практично все це відбувалося в Українському домі, директором якого пані Наталія працювала останні роки.

Вміння влаштовувати різножанрові салони дозволило ефективно і місцями ефектно заповнити інтер’єри «Арсеналу»; що ж до решти, то тут прогрес менш очевидний — але то вже залежить не так від конкретного керівника, як від позиції державних чиновників, що затверджують фінансування «українського Лувра».

Так, в «Арсенал» нарешті проведено водопостачання, з’явилися туалети; однак помітного загального прогресу поки що немає. У приміщеннях так само холодно, а інтер’єр все ще справляє враження запилюженої руїни. Зрозуміло, що на створення знаменитого віденського кварталу музеїв, про який так люблять згадувати у зв’язку з «Арсеналом», пішло 20 років; але, навіть для того щоб вкластися у цей термін, серйозну і помітну для публічного ока роботу треба починати вже зараз.

У будь-якому разі, відрадно вже те, що «Мистецький арсенал» починає працювати в активному виставковому режимі, займаючи одне з чільних місць на культурній мапі столиці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати