Письменник — видавець — читач
Вийшли друком книжки переможців цьогорічної «Коронації слова»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20081220/4233-1-2.jpg)
18 грудня у Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки літературний конкурс «Коронація слова» збирав друзів: молодих авторів та досвідчених письменників, видавців та книгорозповсюджувачів, митців... Привід — вихід у світ романів лауреатів цьогорічних змагань (з часу видання першого твору їх надруковано понад 70!). Це— «Пів’яблука» Галини Вдовиченко, «Молоко з кров’ю» Люко Дашвар, «Етимологія крові» Анни Багряної, «Кривава осінь у місті Лева» Наталки та Олександра Шевченків і «Шахмати для дибілів» Михайла Бринниха. «До написання прозового твору «Етимологія крові» (здобув три нагороди: премію ім. О. Гончара та відзнаки від видавнитва «Смолоскип» і, власне, «Коронації слова». — Ред.) я писала поезію й навіть видала книжки,— говорить Анна Багряна.— Але оскільки ті поетичні збірки вийшли моїм коштом, їх мало хто сприймав серйозно. А тепер, коли видавництво «Факт» надрукувало роман, який незабаром можна буде придбати у книгарнях і за який я одержала свій перший гонорар, раптом збагнула, що стала справжньою письменницею! Скажу поправді, це спонукає писати далі».
«Упродовж багатьох десятиліть наші письменники не могли сказати усієї правди, — говорить Юрій Логуш, генеральний директор компанії «Крафт Фудз Україна». — І тепер, коли з’являються талановиті прозаїки, відчувається, наче за ними — потужний світ, в якому й акумулювалася та енергетика пережитого, але не виговореного. Вочевидно, так діє зв’язок поколінь. Ми, організатори конкурсу, й надалі будемо відкривати цікаві імена, публікувати нові твори, таким чином наповнюючи вітчизняний книжковий ринок конкурентоспроможною літературою й споруджуючи міст між українським письменником — видавцем — читачем».
Подія була камерна. Із дивовижною атмосферою, яка буває, коли у гостини чекаєш на добрих приятелів. Очевидно, щоб підтримати українську книжку, на неї завітав фронтмен «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук. Нагадаємо, він — автор проекту «Книга творить людину». На новій сцені театру розгорнулося дійство, до якого органічно був задіяний і глядач. Автори і режисер Сергій Архипчук разом із акторами та музикантами в оригінальний спосіб — через музику, драму, танці та спів представляли видані романи. Це було своєрідне свято читання у переддень Свята Миколая. До речі, на цьому святі відзначили й «День» як інформаційного партнера конкурсу — за підтримку української новітньої літератури.
«На жаль, сьогодні в Україні замало тих багатих людей, які опікуються українською книжкою, а не дбають про власні яхти, літаки й дачі, — підсумовує президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. — Бо, наприклад, генеральний директор «Краф Фудз Україна» — українець із США. Я дуже сподіваюся, що серед тих, кого наша земля зростила, будуть і такі, хто наслідуватимуть цю чудову пару — Тетяну та Юрія Логушів. Адже за сучасних умов вітчизняний видавець, як і, зрештою, автор — збідніли. І щоб з’являлися нові цікаві автори і розвивалася сучасна вітчизняна література, потрібна підтримка меценатів».