«Репортери без кордонів» висловлюють занепокоєння
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» направила лист на ім’я Президента України Леоніда Кучми, в якому виражається стурбованість ходом розслідування справи про зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.
Лист, текст якого переданий агентству Інтерфакс-Україна в четвер, був адресований українському Президенту після того, як у Таращанському районі Київської області виявили обезглавлений труп, який може належати журналісту, що пропав.
Зі слів генерального секретаря організації Роберта Менарда (Robert Menard), «ще немає абсолютної впевненості в ідентичності знайдених останків, але ми вважаємо все більше і більше, що пошук істини стає дуже складним».
Тим часом одинадцять депутатів парламенту України, що представляють практично всі фракції і групи парламентської більшості, звернулися в четвер до голови Верховної Ради України Івана Плюща з вимогою терміново створити тимчасову слідчу комісію для перевірки заяви фракції Соціалістичної і Селянської партій «Лівий центр» Олександра Мороза стосовно, як говориться в їх зверненні до спікера, «так званих «замовників» зникнення журналіста Георгія Гонгадзе». Ці депутати також звернулися до Генерального прокурора України Михайла Потебенька «з проханням забезпечити ретельну перевірку» заяви фракції «Лівий центр».
Депутати впевнені, що «сенсаційна» заява лідера соціалістів є відкритою провокацією з метою підняття власного рейтингу», і вимагають обнародування прізвища офіцера СБУ, який ніби передав лідеру соціалістів аудіокасети із записом нібито вищих посадових осіб країни, і, на умовах забезпечення особистої безпеки, виступу офіцера з парламентської трибуни.
Під зверненням депутатів стоять підписи постійного представника Президента України у парламенті Романа Безсмертного (НДП), Ігоря Шарова («Трудова Україна»), Олександра Зінченка (СДПУ(о)), Віталія Кононова (фракція зелених), Ігоря Гаврилова (фракція зелених), Олександра Волкова («Відродження регіонів»), Геннадія Удовенка (Народний рух), Юрія Костенка (Український Народний Рух), Петра Порошенка (група «Солідарність»), Віктора Суслова («Яблуко»), координатора парламентської більшості Олександра Карпова (НДП).
Водночас О.Мороз та редакція газети «Товариш» заявили вчора про проблеми, що виникли з виходом їх партійної газети.
Вже очевидне загострення політичної ситуації в країні, розвиток якої, думається, багато в чому буде залежати від реакції і міжнародного співтовариства. Але, на жаль, питання про долю самого Георгія все більше виявляється на периферії політичних баталій...
До речі, за повідомленням Інтерфакс-Україна, з 55 країн-членів ОБСЄ тільки в 12 не зафіксовані злочини відносно журналістів. Про це говориться в звіті Міжнародного інституту преси (IPI, Вiдень), який був поширений у середу на засіданні ради міністрів ОБСЄ, що проходило в австрійській столиці. Згідно з даними звіту, не зафіксовані злочини стосовно журналістів в Андорі, Данії, Ватікані, Ісландії, Ліхтенштейні, Мальті, Монако, Норвегії, Португалії, Сан-Маріно, Словенії та Швейцарії. IPI повідомляє, що протягом останніх 2-х років у країнах ОБСЄ було вбито як мінімум 27 журналістів, 64 було заарештовано, 160 зазнали нападу.
Випуск газети №:
№221, (2000)Рубрика
Панорама «Дня»