Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Рік Польщі розпочався з гарних новин

01 квітня, 00:00

Щоб не казали, але розуміння проблем одне одного лідерами країн сприяє зміцненню довіри. Принаймні досить символічно виглядав учорашній подарунок лідера Польщі Александра Квасневського Леоніду Кучмі. Гість із Варшави презентував українському колезі його книгу «Україна — не Росія» польською мовою. Вона з’явилася на розкладках сусідньої країни кілька днів тому. Переклад книги, вочевидь, був присвячений початку Року Польщі в Україні.

Початок ознаменувався тим, що сторони спробували залагодити чутливі ситуації, які виникли останнім часом у двосторонніх відносинах. Президент Александр Квасневський учора повідомив, що приватизація польського металургійного комбінату Huta Czestochowa призупинена до завершення роботи спеціальної комісії. Він підкреслив, що за результатами цієї комісії «тендер буде анульований або знайдена інша форма». Чутки про такий «подарунок» в дні відкриття Року Польщі ходили ще на минулому тижні. Щоправда, під час зустрічі з українськими журналістами минулої п’ятниці Александр Квасневський уникнув однозначної відповіді на запитання про можливість перегляду рішення щодо приватизації комбінату в Гуті Ченстоховій. З одного боку, він повідомив, що «тендер є тендер». Візит Квасневського відбувається за ненайкращих обставин: президент був змушений скоротити своє перебування в Україні з трьох до одного дні через урядову кризу в Польщі. Згідно з оприлюдненими раніше повідомленнями, польський президент мав відвідати Донецьк, натомість, як стало відомо «Дню», до «шахтарської столиці» поїде польський посол Марек Зюлковський, який, зокрема, зустрінеться з керівництвом корпорації «ІСД». Леонід Кучма подякував президенту Польщі за призупинення приватизації Гути Ченстохової і висловив сподівання, що подібні проблеми не завадять відносинам двох країн.

Торкаючись питань внутрішніх, Леонід Кучма вказав на нелогічність заяв опозиційних сил, які вважають безперспективним його балотування в президенти на третій строк, але водночас побоюються цього. «Дайте мені, будь ласка, допрацювати президентом. Я до самих виборів не збираюся нічим іншим займатися... А далі — далі життя, як ви знаєте, розставить свої акценти», — додав президент. Щоправда, він відбувся жартом, коли до нього звернулися з проханням уточнити, чи буде він iти на третій строк. «Стежте за пресою», — відповів Президент.

Александр Квасневський і Леонід Кучма не обійшли стороною також спортивну тематику. Вони заявили, що підтримують пропозицію футбольних федерацій своїх країн про проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році на території України і Польщі. Нагадаємо, що ще в вересні минулого року футбольні федерації двох країн прийняли рішення добиватися проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року на полях двох країн.

...Отож, Рік Польщі розпочався. Церемонія його відкриття відбулася в Національному академічному театрі опери та балету України імені Тараса Шевченка увечері у вівторок. Люди йшли на захід доволі повільно, через що, вочевидь, вільні місця довелося заповнювати студентами-волонтерами. Порівняння з відкриттям Року Росії, можливо, не зовсім доречне, однак відбувалося воно більш масштабно, у битком набитому Палаці Україна. Концерт під час церемонії відкриття польського року проходив на дуже високому рівні, однак чимала частина глядачів, схоже, не змогла до нього «дотягнутис я»: ледве не третина присутніх залишила залу задовго до завершення урочистостей. Щоправда, виступи президентів аудиторія слухала досить уважно, затято аплодуючи, коли, наприклад, Квасневський заявив, що «немає незалежної Польщі без незалежної України...» Кваснєвський відзначив, що гасло «Польща і Україна — разом у Європі» має «героїчний вимір у спільній присутності польських і українських солдатів в Косово і в Іраку». «Це також означає наше співробітництво в НАТО, це означає, що Польща є постійним, вірним і послідовним прибічником українських справ в різних структурах, і так буде», — підкреслив він. Леонід Кучма під час свого виступу висловив сподівання, що вступ Польщі до ЄС не витіснить українців з польського ринку, а відкриє перед Україною нові перспективи. Він також відзначив, що коли під час останнього етапу була здійснена спроба «дискредитувати Україну перед світовою громадськістю», Александр Квасневський виступив зі словами, які «достойні мудрого державного діяча, чудового сусіда, вірного друга». «Відкриваючи Рік Польщі в Україні, ми робимо, я б сказав, демонстративний крок для зміцнення наших відносин, оскільки тепер, коли ми говоримо — Польща, то маємо на увазі — Європейське Співтовариство».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати