Перейти до основного вмісту

Росія та Україна разом відсвяткують ювілей Полтавської битви?

16 лютого, 00:00

Як повідомляють ЗМІ, під час останньої поїздки Президента Віктора Ющенка до Москви після обговорення двома президентами нафтових і натовських проблем йшлося також про святкові заходи. Зокрема, Володимир Путін обговорив зі своїм українським колегою Віктором Ющенком питання про спільне проведення російсько-українських урочистостей у зв’язку з черговою «круглою» річницею Хрещення Русі, яке мало місце в Києві за часів князя Володимира 988 року.

У зв’язку з цим варто нагадати, що того далекого 988 року, коли відбулося Хрещення, не існувало ще ні москвичів, ні Росії. У Києві ж правив князь Володимир — святий хреститель Русі. Тільки через 159 років (1147 рік) після Хрещення Юрій Долгорукий — також Київський князь — заснував невелике укріплення кривичів, яке в майбутньому отримало ім’я Москва.

Як повідомляють ЗМІ, за закритими дверима в МЗС (Москва) вже було проведено круглий стіл на тему розробки «Протидій фальсифікації історії на шкоду Росії»(?). Ці «протидії» призведуть, безперечно, до того, що при спільних урочистостях на честь Хрещення Русі «кривичі» обов’язково будуть на першому місці!

Але це ще не все. Пан Путін запропонував українському Президентові «провести разом» ще одне «спільне» свято, а саме — «гідно відзначити також 300-річчя Полтавської битви наступного року». Йдеться про те, щоб весело й разом відсвяткувати поразку українського гетьмана Мазепи на полях під Полтавою. Особливо веселитися будуть, звичайно ж, українці, які саме тоді надовго втратили залишки своєї Свободи. Але, як зазначив Путін, «будь-які спекуляції на історичних сюжетах на догоду політичній кон’юнктурі неприпустимі й завдають серйозної шкоди російсько-українським відносинам». Поліпшенню цих відносин і будуть урочистості на полі Полтавської битви.

Але святкувати, так святкувати! За словами російського президента, вельми значущою подією в культурному житті двох країн стане також спільне святкування 2009 року 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя. Тут, звичайно, нічого не скажеш — Гоголь був усього лише українцем, але став класиком російської літератури.

Союз православних громадян України, натхненний голосом із Москви, вже розпочав підготовку до заданої Москвою програми свят: «Насамперед ми плануємо провести великий хресний хід на честь ювілею Хрещення Русі. Він почнеться в Одесі, потім вирушить до Криму, звідти піде до Києва, потім пройде територією Білорусі й завершить свій шлях у Москві (де ж іще!)».

Окрім того, протягом ювілейного року «в усіх єпархіях України буде закладено храми на честь Хрещення Русі. Їхнє зведення здійснюватиметься за спеціальною технологією швидкого будівництва. Перші храми буде закладено в Одеській і Сєверодонецькій єпархіях вже наприкінці березня». (Чи не забагато храмів для країни, в якій багатьом людям ніде жити? І в якій є порожніми існуючі храми — якщо не брати до уваги свят?)

Ще раз вітаємо наших читачів із прийдешніми суцільними святами!

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати