«Сезонну» інфляцію
прогнозує голова Національного банку Володимир СтельмахВ інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна він зазначив, що «циклічно-сезонний характер (впливу на темпи інфляції. — Ред. ) має місце» на початку кожного року. Пояснюючи дію сезонного чинника, В.Стельмах зауважив, що кожного року з осені до весни поступово зростають ціни на сільгосппродукцію. «До весни запаси сільгосппродукції зменшуються, знижується пропозицiя товарів, з-поміж них і сільгосппродукції, і ціна на них підвищується», — підкреслив він.
Разом із тим, за словами голови НБУ, крім сезонного чинника впливу на інфляцію, діяла і низка інших, відмінних для кожного конкретного року. Саме тому, повідомив В.Стельмах, «стратегічнішим» показником та орієнтиром є все ж таки показник інфляції за підсумками року, а не за підсумками окремого місяця. Крім того, фіксується реальне збільшення заробітної плати та інших грошових прибутків населення, особливо пенсій. В. Стельмах не дав чіткої відповіді на запитання про те, яких заходів буде вживати Нацбанк для стерилізації надмірних грошових мас, однак повідомив, що для розв’язання цієї проблеми до вже випробуваних монетарних інструментів будуть додані нові «види і форми» класичних інструментів регулювання грошових мас».
Нагадаємо, що 2000 року інфляція в Україні становила 25,8% (уряд сподівався, що вона не перевищить 25%). За прогнозами, 2001 року інфляція в Україні знизиться до 13,6%.
Випуск газети №:
№13, (2001)Рубрика
Панорама «Дня»