Перейти до основного вмісту

Ще не домовилися...

03 червня, 00:00
ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА

Учорашні вибори віце-спікера були визнані такими, що не відбулися: в них брали участь 255 народних обранців, тоді як, згідно з регламентом, при таємному голосуванні бюлетенів має бути не менше 300.

Обрання заступника голови Верховної Ради переносилося не один раз, але парламентським фракціям та групам усе одно не вистачило часу домовитися. (Або — чого вже там? — сторгуватися). Спроба заповнити вакансію, яка утворилася після того, як пішов Олександр Зінченко в держсекретарі, перетворилася на чергові «ритуальні танці». Утім, це можна було спрогнозувати ще до початку голосування, коли стало відомо, що дві найбільші фракції — «Наша Україна» та «Регіони України» — не збираються брати в ньому участь. «Нашоукраїнці» мотивували свою відмову бажанням «продовжити консультації щодо кандидатури на цю посаду», «регіонали» — вимогою складання повноважень депутатами-сумісниками.

Питання про вибори глав трьох комітетів (iз питань свободи слова та інформації; державного будівництва та місцевого самоврядування; євроінтеграції), колишні керівники яких (Микола Томенко, Анатолій Матвієнко та Борис Тарасюк), перейшовши до виконавчої влади, добровільно розсталися з депутатськими мандатами, стояло у вчорашньому порядку денному. Однак його вирішили не розглядати. Спочатку, мовляв, треба примусити скласти з себе депутатські повноваження тих можновладців, які, незважаючи на докори у кричущому порушенні закону, наполегливо не бажають цього робити (Петра Порошенка, Станіслава Ніколаєнка, Миколу Поліщука та інші). Як відомо, долю цих сумісників зараз вирішує суд.

Голова парламенту Володимир Литвин у свою чергу висловив думку, що обрання віце-спікера має бути результатом «більш серйозних та глибоких» домовленостей. Що означає цей евфемізм, можна лише здогадуватися. Зрозуміло одне: торг.., пардон, консультації та пошуки компромісу тривають.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати