Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Що вирішить у Києві Селезньов?

26 вересня, 00:00

Уже цими днями кажуть, що припущення про значне посилення ролі російських парламентаріїв у житті Росії можуть стати ледь не міфом. Призначений першим віце-прем’єром до нового уряду Євгена Примакова комуніст Юрій Маслюков так і залишився товаришем по партії без якихось певних повноважень. У пресі вже подейкують про його швидку відставку. І якщо він піде, то уряд взагалі не схильний буде враховувати думку Думи.

Для Селезньова все це, мабуть, вельми образливо: спікер, становище котрого на російській політичній арені вельми суперечливе, вже мав можливість відчути себе господарем ситуації. Утім, неповновладним. Адже всі переговори й консультації про створення майбутнього уряду велися не з ним, а з лідером комуністів Геннадієм Зюгановим.

Вірогідно, при обранні Селезньова головою парламенту йому також відводили суто представницьку роль. Його навіть у партійних колах не вважали політичним діячем із визначеною позицією.

Наскільки непокоїть російських парламентаріїв діалог з українськими колегами, сказати складно. Селезньов займається цим діалогом не перший рік: він відповідав за контакти з Верховною Радою ще в попередньому парламенті, коли був заступником тогочасного спікера Івана Рибкіна. Така компетентність, однак, не вплинула ні на ратифікацію «Великого договору», яка так і не відбулась у Державній думі, ні на прийняття цілої низки відомих постанов стосовно Криму й Севастополя, схвалюваних, як правило, переважною більшістю депутатських голосів.

Проте під час переговорів з українськими колегами Селезньов завжди поводиться незмінно приязно й доброзичливо — дипломатичності у спілкуванні йому не позичати. Я чомусь назавжди запам’ятав, з якою очевидною доброзичливістю вітав спікер Державної думи делегацію білоруських парламентаріїв, яка приїхала в Москву саме напередодні розгону Верховної Ради цієї країни президентом Олександром Лукашенко. Скільки було сказано слів про дружбу і взаєморозуміння депутатів, про захист парламентаризму, скільки з’їли й випили в банкетному залі на Охотному ряду... Пройде лише кілька тижнів, і Державна дума Російської Федерації виявиться одним із небагатьох парламентів світу, готових мати справи зі створеним Олександром Лукашенком бутафорським законодавчим органом...

№184 26.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати