Перейти до основного вмісту

...Що ж тоді криза?

В’ячеслав КИРИЛЕНКО: Якщо не буде створено демократичну коаліцію, на нашу партію чекає доля НДП або СДПУ(О)
28 листопада, 00:00

Вчорашня політрада «Нашої України» продемонструвала, наскільки глибока коаліційна криза. О 12 годині, коли повинна була початися політрада, актова зала Українського дому була практично порожня — прийшло не більше 45 осіб. Потім, щоправда, зареєструвалося 74 людини. І політрада все-таки почалася. Хоч і з 40 хвилиннимзапізненням і без кворуму (для кворуму необхідна участь 99 членів ради. — Авт. )

Непідписанти так і не з’явилися. Був відсутній також і Віктор Балога, хоч він був заявлений як доповідач із питання про підсумки виборів. Десь о 12.35 з’явився В’ячеслав Кириленко. Його відразу ж оточили журналісти:

— Як ви примусите сім осіб підписати коаліційну угоду?

— Шляхом переконання.

До речі, не існує механізму, як забрати у непідписантів депутатський мандат. Їх не можна просто вигнати. Вони можуть вийти з партії і при цьому залишатися депутатами. Депутат може тільки сам, за своєю доброю волею скласти повноваження. Тут міг би допомогти імперативний мандат, але на жаль... Такого закону поки що немає. Отже єдине, що залишається, — переконувати.

До речі, Роман Зварич зізнався, що намагається переконувати непідписантів, зокрема Юрія Єханурова. Але безуспішно. «Скажу відверто, коли я слухаю ті зауваження, десь глибоко в душі з’являється відчуття, що хтось каже про угоду, а має на увазі широку коаліцію».

Але повернемося до політради. «У випадку, якщо не буде створена демократична коаліція, нашу партію чекає доля НДП або СДПУ(О)», — заявив Кириленко з трибуни. За його словами, в країні може запанувати двопартійна система — БЮТ і ПР. А НУ-НС тоді взагалі зникне.

«Можна програти вибори, але виграти вибори і віддати владу кланам — цього нам ніколи не пробачать ті, хто за нас голосував». Після цієї фрази в залі роздалися оплески.

І все ж, незважаючи на всі ці перипетії і відсутність підписів, В’ячеслав Кириленко демонстрував дивний оптимізм. «Ми зробимо все, щоб коаліція відбулася. На цю хвилину в мене навіть немає думки про інший розвиток подій». Це лідер НУ-НС заявив журналістам уже після ради.

Звичайно, дуже хочеться вірити В’ячеславу Анатолійовичу, але поки що все йде до того, що в Раді взагалі не буде ніякої коаліції. Широка коаліція — для «Нашої України» неприйнятний варіант. Це фактично означатиме розкол і політичну смерть НУ-НС. А ось ситуативні голосування з Регіонами — це цілком можливе.

Непідписантів може бути 19, 7, 3... Кількість тут значення не має. Депутатів, які не поставили свій автограф під коаліційною угодою, завжди більше двох. До речі, вчора в деякому ЗМІ з’явилася інформація, що один із непідписантів — Станіслав Довгий — узагалі виїхав за кордон ніби на лікування.

Так що для демократичної коаліції ситуація на даний момент патова. Якщо в четвер буде голосування за кандидатуру Кириленка, то коаліція, швидше за все, розвалиться, бо він поки що не набирає 226 голосів. Якщо ж буде інший спікер, то про демократичну коаліцію вже ніхто й не згадає.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

Президент України Віктор Ющенко збирається сьогодні зустрітися з депутатами від фракції блоку «Наша Україна — Народна Cамооборона» з метою остаточно вирішити питання формування демократичної коаліції з БЮТ, повідомляє УНІАН із посиланням на Версії.

Про це він повідомив у Алчевську Луганській області, відповідаючи на запитання журналістів щодо ситуації, яка склалася у вівторок на засіданні політради партії «Народний союз «Наша Україна».

В. Ющенко не вважає ситуацію в партії «Наша Україна» кризовою у зв’язку з тим, що існують різні думки, певні ідеологічні розходження щодо створення коаліції з БЮТ. Президент пообіцяв, що під коаліційною угодою стоятимуть підписи всіх депутатів фракції НУ-НС.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати