Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Щире бажання роздумувати над поступом — дуже важливе»

У Львівському університеті відбулася жвава дискусія про статтю Івана Франка і прогрес в Україні. Найактивніші учасники отримали інтелектуальні подарунки від головного редактора «Дня»
09 листопада, 00:00
ДЕКАН ФАКУЛЬТЕТУ ЖУРНАЛІСТИКИ ЛНУ МИХАЙЛО ПРИСЯЖНИЙ ВВАЖАЄ, ЩО ПОЯВА ГЛЯНСОВОГО ДОДАТКУ «МАРШРУТ №1» СПРИЯТИМЕ ЗБІЛЬШЕННЮ ЧИТАЦЬКОЇ АУДИТОРІЇ «Дня». ЙОГО НАСТУПНИЙ ВИПУСК МАТИМЕ УМОВНУ НАЗВУ «РІЗДВО У ЛЬВОВІ». НА ФОТО (ЗЛІВА НАПРАВО): ВИПУСКНИЦІ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ «Дня» СОФІЯ КОЧМАР ТА ЮЛІАНА ЛАВРИШ, ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР «Дня» ЛАРИСА ІВШИНА / ФОТО ЮРIЯ ГАРКАВКА / «День»

«Мені було цікаво» — саме такою фразою підсумувала головний редактор «Дня» засідання міжфакультетського Дискусійного клубу «Бронебійна публіцистика»: шляхи формації національної свідомості», що відбулося вчора у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, і яке організували випускники Літньої школи журналістики «Дня». Нагадаємо, що це вже друге таке зібрання. На першому обговорювали публіцистику Олега Ольжича. Друге модератор Юліана Лавриш присвятила статті Івана Франка «Що таке поступ?». Нагадаємо, що вона також входить до колекції «захалявної» «Бронебійної публіцистики» з 15 книжок, виданої газетою «День».

Фоторепортаж

Аудиторія переповненої Дзеркальної зали університету, де відбувалася дискусія, — студенти факультету журналістики та філологічного факультету, а також викладачі-франкознавці. Серед почесних гостей — проректор вишу Мар’ян Лозинський, декан факультету журналістики Михайло Присяжний, його заступник Богдан Тихолоз, який, до речі, представив Івана Франка у «Бронебійній публіцистиці» «Дня», заступник декана філологічного факультету Василь Будний, директор Інституту франкознавства Святослав Пилипчук.

Лариса Івшина, яка прийшла на зустріч з подарунками, а це — видання «Дня», на початку жартівливо поскаржилася: «Як була у нашому видавничому списку тільки одна книжка, легко її було носити. А тепер, коли вже ціла бібліотека...» А потім подякувала присутнім: «Ваше щире бажання роздумувати над поступом, яким його бачив понад сто років Іван Франко, і теперішнім поступом України, — дуже важливе, бо вас ніхто до цього не силував. І цей фундамент — дуже надійний».

Франкознавець Богдан Тихолоз, що першим вийшов до доповіді, сказав, що підготував її на 22 сторінках, але не виголошуватиме. Констатував лише, що Франко здатний об’єднати не тільки західну — а й всю Україну, що вічна актуальність класиків — свідчення не їхньої геніальності, а й нашої неспроможності це зреалізувати. «Бронебійна публіцистика» — вдалий спосіб донести до читача заповіти класиків», — зазначив Б. Тихолоз. І наголосив, що молодь, присутня на зустрічі-діалозі, — «найбільше досягнення «Бронебійної публіцистики».

Доповіді про статтю Франка виголосили майбутня журналістка Соломія Буй та майбутній філолог Ксенія Матіюк. Соломія переконана, що українську руїну можна подолати тільки тоді, коли кожен подолає руїну в собі. І в цьому процесі, на думку першокурсниці, провідну роль повинна відіграти саме академічна спільнота. П’ятикурсниця Ксенія, звичайно ж, акцентувала на мовному аспекті проблеми у розвитку країни — у розрізі закону Колесніченка — Ківалова. А викладач-франкознавець Галина Яценко зазначила, що на цій зустрічі втілилася мрія Франка про ідеальну модель спілкування: «журналіст — читач».

Далі із зали посипалися запитання, які, до слова, здебільшого не стосувалися теми дискусії. Розпитували Ларису Олексіївну (і студенти, і викладачі) чи не про все, що наболіло за 21 рік Незалежності України. Отож у відповідях головного редактора «Дня» можна було почути і про Біловезьку угоду, і про президентів Кравчука і Кучму, і Медведчука, про підсумки виборів 1999 року і теперішніх, і про комуністичну партію, і про «Свободу»... А ще — про... цікаві мандри Україною, перспективи української журналістики, візит до міського голови Львова Андрія Садового, розмову про експортування львівського способу життя і спільний проект «Дня» із Львівською міською радою — глянсовий додаток «Маршрут №1» — «Різдво у Львові»...

Насамкінець пані Івшина нагородила найактивніших учасників дискусії книжками з бібліотеки «Дня», комплектами філософських малюнків вільного художника Анатолія Казанського, листівками, фотоальбомом «Жива історія»: «Мені було цікаво! З нетерпінням чекатиму інших дискусійих клубів. А ще цікавіше мені буде поспілкуватися з вами після того, як прочитаєте всі 15 книжок нашої «Бронебійної публіцистики».

Детальніше про перебіг тригодинного засідання міжфа культетського дискусійного клубу «Бронебійна публіцистика»: шляхи формації національної свідомості» — у наступних числах «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати