Скандал у Кабінеті Міністрів — боро тьба ідей чи інтриги?

Куратченко, як і належить українському держслужбовцю, до середи не був помічений у публічних викриваннях свого керівництва. На останньому ж засіданні Кабінету, нагадаємо, він не тільки виступив проти пропозиції прем'єра винести догану міністру енергетики Плачкову, але й розкритикував бездіяльність уряду: необхідно «посилити сьогодні відсутню координуючу і регулюючу роль уряду». У той час, коли прем'єр із міністром фінансів «убовтують» у Києві місію МВФ надати черговий транш кредиту EFF, Куратченко виступив із пропозицією «корекції курсу реформ» і перегляду меморандуму українського уряду з МВФ та Світовим банком.
Така різка атака на прем'єра з боку його підлеглого може свідчити про те, що Куратченко вже отримав відповідну «відмашку» Леоніда Кучми. Кажуть навіть, що Борис Березовський, який проводить тепер у Києві досить багато часу, активно радить нашому Президенту відставити Пустовойтенка, щоб продемонструвати нашому електорату свою рішучість. Після цього або самому очолити уряд (що, в принципі, малоймовірно через брак у Кучми цієї рішучості), або призначити нового, більш рішучого прем'єра (і тоді демарш Куратченка в середу можна розцінювати як генеральну репетицію, а той факт, що саме його, а не Пустовойтенка позиція стосовно Плачкова була підтримана на засіданні Кабінету, може свідчити про те, що Валерія Павловича вже «списали» і міністри).
Учора колізія, яка виникла на засіданні уряду, дістала продовження. Віце- прем'єр Сергій Тигипко, чи то вчасно не зорієнтувавшись, чи то вже зрозумівши, що головне в нинішній ситуації — зберегти «обличчя» (пригадаймо, що недавно він діаметрально протилежно, аніж прем'єр, оцінив ситуацію в країні), розкритикував пропозиції Куратченка. «Мені здається, — сказав він агенції Інтерфакс-Україна, — тенденція має бути абсолютно протилежною. Ми і так багато зарегулювали». Пропозицію про емісію він також відкинув: «Хоч як її називай, це все одно емісія».
Цікаво, що на час виходу номера Президент іще ніяк не відреагував на скандал у Кабміні. Саме з його реакції остаточно стане зрозуміло, чи зробить сам Президент те, що не вдалося йому зробити руками парламенту, — звільнить Пустовойтенка, або в нашому уряді буде вже два «дисиденти» із цілком протилежними поглядами.
P.S. :Вчора о 18.00 повинно було відбутися позачергове закрите засідання Кабінету Міністрів, на якому, за словами прем'єра, повинен був обговорюватися «поточний стан справ у державі», і зокрема, висловлювання Куратченка про необхідність корекції курсу, повідомляє Інтерфакс-Україна. Відповідаючи на запитання журналістів, чи прийме він рішення про відставку Куратченка, прем'єр підкреслив, що «це не його право». Пустовойтенко, який одночасно очолює НДП, здається, вирішив відігратися по партійній лінії. Він повідомив, що перед позачерговим засіданням Кабміну висловлювання Куратченка будуть обговорюватися на зустрічі членів політвиконкому НДП, у склад якого входить перший віце-прем'єр.
Випуск газети №:
№138, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»