Перейти до основного вмісту

Скорбота за заощадженнями

13 травня, 00:00
Як уже повідомлялося, у Вінниці встановлять монумент скорботи за втраченими заощадженнями, вилитий із радянських копійок. Для нового пам’ятника вінничани здали майже 350 кг старих монет.

Ідея створення монумента належить вінницькому журналістові Володимиру Єрухову. А за її реалізацію взявся генеральний директор місцевої ювелірної фірми «Діадема» Григорій Дерун.

— Хоча монумент скорботи, але насправді він буде зроблений у жартівливій формі, — розповідає Г. Дерун. — Ми хочемо, щоб люди перестали тужити за згорілими вкладами. Щоб згадували їх не із скорботою, а з посмішкою. І не жалкували. Адже нинішня гривня досить стабільна.

Для підтвердження стабільності теперішніх грошей пам’ятник хочуть відкрити на День Незалежності. Подейкують, що на відкриття до Вінниці приїде пан Тігіпко. У всякому разі офіційно наголошують лише на тому, що відкриття обов’язково буде двадцять четвертого числа, оскільки фірмовий магазин «Діадеми» називається «Двадцять чотири карати». Іншими словами, було б багаття, а охочі погрітись збіжаться. До речі, дехто вже підзаробив. Фірма «Діадема» подарувала золотого браслета бабусі та такого ж ланцюжка для хлопця, які на виготовлення пам’ятника здали найбільше радянських монет.

Бабуcя принесла... 38 кг копійок, а молодий чоловік, побивши всі рекорди, — 52 кг! Копійки для нього, ще з радянських часів, збирала вся родина як подарунок на весілля. Тепер цей скарб стане подарунком для всіх вінничан і не тільки. Ініціатори майбутнього монумента сподіваються, що охочих побачити оригінальний художній «витвір» буде дуже багато. Тому мерія в особі мера на словах підтримує цю ідею, плануючи надати під монумент достойне, людне місце в центрі Вінниці. Жартома кажуть, що пам’ятник заощадженням, що згоріли, не погано було б встановити напроти Національного банку. Та поки що триває не обговорення місця, а самого постамента, який тримають в таємниці. Відомо, що він буде шістдесят сантиметрів заввишки, а також у композиції буде присутнім «живий» образ людини. Лише частину копійок переплавлять, більшість же залишаться в натуральному вигляді.

— Старше покоління зможе не тільки розказати, а й показати нащадкам, які колись були гроші і що з ними сталось, — продовжує Григорій Дерун.

Не виключено, що біля копійчаного пам’ятника встановлять прозорий куб, у який, як у копілку, людям запропонують кидати паперові радянські рублі, попередньо на них написавши своє ставлення до грошового перевороту. З часом із зібраного, можливо, зроблять музейну експозицію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати