Перейти до основного вмісту

Собор Великого Перелому?

Українська православна церква Київського патрiархату шукає свiй варiант єднання
10 січня, 00:00

Учора розпочалася робота Помісного собору Української православної церкви Київського патріархату. У Соборі беруть участь як представники духовенства всіх санів, так і мирян. Делегати, якi прибули до Києва, засвідчили, що Київський патріархат вийшов далеко за межі України і має своїх вірних у Росії, Західній Європі, Америці. Від рішень Собору залежатиме подальша доля Київського патріархату: чи знайде Церква в собі достатньо гнучкості, терпимості, готовності йти на компроміси заради того, щоб об’єднатися з Українською автокефальною православною церквою, щоб виконати нелегкі вимоги Константинопольського патріархату, щоб дійсно простити і прийняти прощення від братів-єдиновірців, з якими роз’єднали її не принципові, не Божі справи, а суто людські, суєтні, дрібні?

Глава УПЦ КП Філарет, відкриваючи собор, підкреслив, що завданням собору є обговорення на порозі 3-го тисячоліття поглядів церкви на майбутнє, ставлення до сьогоднішнього світу і його проблем. «Ми повинні обговорити, чи ми дивимося в майбутнє з песимістичними настроями, чи маємо тверду надію на краще майбутнє», — підкреслив глава УПЦ КП.

З 24 тис. релігійних організацій, які існують в Україні, 12,5 тис. — православні. З них найбільшою є Українська православна церква Московського патріархату — близько 9 тис. парафій. Українська православна церква Київського патріархату об’єднує близько 3 тис. парафій, Українська автокефальна православна церква — понад 1 тис. парафій, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Єдина помісна православна церква в Україні може бути створена до 10-ї річниці Незалежності України, вважає митрополит Галицький Української автокефальної православної церкви Андрій.

Виступаючи з привітанням до учасників помісного собору Української православної церкви Київського патріархату, він сказав, що «кращим подарунком до 10-річчя Незалежності України буде, якщо Президент молитиметься в цей день з єдиним патріархом у святій Софії».

З його слів, сьогодні необхідно відкинути взаємні обвинувачення, образи, щоб «особливо владики забули своє самолюбство і байдужість». Митрополит Андрій нагадав, що УАПЦ по смерті патріарха Димитрія не стала обирати нового патріарха, хоч, як заявив митрополит, «недругам вигідно, щоб патріархів було якомога більше» в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати