Перейти до основного вмісту

Спадок Чорнобиля: дитяча агресія й розумова відсталість

25 червня, 00:00
Робоча група, створена Інститутом психології імені Г. Костюка Академії педагогічних наук України, підбила попередні підсумки дослідження на тему: «Соціально-психологічна допомога дітям, які проживають у зонах радіаційного контролю». 

Протягом трьох років вчені-психологи досліджували стан фізичного, інтелектуального та духовного здоров’я дошкільнят міст Коростеня та Житомира. Як виявилося, на серйозні хронічні недуги хворіють 49% дітей. Серед найпоширеніших діагнозів: амнезія, гіперплазія щитовидної залози різних ступенів, астенонемічний синдром. «Практично здоровими» вважаються діти, котрі перехворіли краснухою, гнійним отитом чи бронхітом. Порівнюючи ситуацію, що була в забруднених районах шість років по аварії, вчені дійшли висновку, що картина абсолютно не змінилася, а з деяких показників навіть погіршилася. За даними досліджень, значно знизився рівень розвитку мислення дітей. 62% дітей старшого дошкільного віку не вміє порівнювати та аналізувати, у 68% — низький рівень розподілу й перемкнення уваги, 75% — відчуває серйозні труднощі щодо запам’ятовування, 80% — мають проблеми в спілкуванні.

Психологи не поспішають звинувачувати лише екологію в порушенні нормального розвитку дітей. Серед причин серйозних духовних трансформацій — порушення емоційних зв’язків у сім’ї, часті конфлікти між батьками, формування в дитини комплексу жертви, що вплинуло на її самооцінку та віру у власні сили. За словами наукового керівника групи Олександра Кирійчука, найбільше вражає у цих дітях надзвичайно високий ступінь агресивності, що в декілька разів перевищує показники, отримані для порівняння в Полтавській області. «На прохання Міністерства з надзвичайних ситуацій, — повідомила «Дню» провідний науковий співробітник Світлана Ладивір, — через ЗМІ робоча група звертається до держави за допомогою дітям, які опинилися по інший бік повноцінного дитинства». На жаль, у нашій країні на урядову допомогу вони можуть чекати довго.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати