Перейти до основного вмісту

Спека... Бруд... Холера...

Медики реєструють зростання захворюваності в південних регіонах України
15 липня, 00:00

Як повідомив кореспондентові «Дня» Віктору ПУЖАЙЧЕРЕДІ головний санітарний лікар Бердянська Микола Гордієнко, дитина разом із 24-річною матір'ю минулого тижня були госпіталізовані з ознаками ентероколіту та пневмонією. Пізніше, після лабораторного виділення холерного вібріона, всі контактні особи були госпіталізовані, а в осередок інфекції — село Нововасилівка, розташоване в 15 кілометрах від курортного міста (і на такій же відстані від моря), для проведення необхідних заходів відправлено дезінфекційну бригаду та санітарно-гігієнічну групу. Було з'ясовано, що багатодітна сім'я, в якій зростає хворе немовля, проживає в край антисанітарних умовах. Медики вважають, що постійно присутній в природі холерний вібріон активізувався через несприятливі епідумови й, зокрема, такий бруд у будинку, якого, за їхніми власними твердженнями, вони ще не бачили.

Кореспондентові Олександру МІХЕЛЬСОНУ в прес- службі Міністерства охорони здоров'я повідомили, що малюка майже від дня народження, за словами бабусі, годували хто як міг. Давали коров'яче молоко з сирою водою. Запорізька санепідемстанція повідомила Міністерство охорони здоров'я, що під час обстеження людей, які контактували з хворим у сім'ї, виявлено ще два носії вібріона. Вони неодноразово купалися в сільському ставку, вода з якого використовується для зрошування полів. Можна припустити, що носії холери чи хворі є також в інших сім'ях, що проживають в цьому селі. Медики, за їхніми словами, роблять усе, щоб виявити носіїв і зупинити поширення холери за межі цього осередка. Як стверджують у Міністерстві охорони здоров'я, життя півторамісячного Артура Турчина врятоване, але в дитини виявлено ще й обструкційний бронхіт, що ускладнює завдання лікарів.

Медики неабияк занепокоєні не лише фактом зростання в Україні захворюваності холерою, а й рівнем знань протиепідеміологічних заходів їхніх окремих колег-лікарів. На початку цього тижня до Старокостянтинівської центральної лікарні (Хмельницька область) прийшла людина й сказала, що щойно приїхала з-під Одеси, тобто з «осередка холери», а тому не виключає, що хвора. «Весь медперсонал райлікарні став як вкопаний, розгубився й не знав, що зробити, — розповів у середу кореспондентові «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ головний санітарний лікар Хмельницької області Микола Коломиєць. — І якби людина, що прийшла до них, не була нашим лікарем (тобто підставною. — Ред. ), який погодився допомогти в «учбовій тривозі», а насправді була носієм холери, то ця зараза взяла б Старокостянтинівський район голіруч». За словами М.Коломийця, такі ж «навчання» були проведені й у обласному центрі. В результаті мала місце комічна (на скільки це взагалі можливо в цій ситуації) розв'язка. Чи то «підставні» медики перестаралися, чи то обласні лікарі виявилися більш підкованими, але Хмельницьким поповзли наполегливі панічні чутки: біда, в нас холера, розвертають холерний госпіталь... Нагадаємо, що холерний госпіталь був учбовим. Але панічні настрої і підвищена готовність лікарів не випадкові. Медики знову констатують тенденцію до збільшення не тільки захворюваності на холеру, а й туберкульоз, тиф, чуму, сказ. Тобто, так званих хвороб бідних. Бідних у нас чимало. Ще більше тих, хто останнім часом не отримуючи ні зарплат, ні пенсій опинився за межею бідності. Саме ці люди не мають коштів для елементарної профілактики (а це, для початку, нормальні санітарно-гігієнічні умови роботи і житла, повноцінне харчування, якісне відновлення сил), кваліфікованої медичної допомоги, а отже — хворіють першими. Але окрім цього, вони ще їздять у трамваях, чхають на вулицях, купаються в брудних водоймищах...

P.S. За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, на 13 липня з 725 морських пляжів у південних регіонах України санітарно-епідеміологічною службою закрито 55. Причини — поганий санітарний стан і наднормативне мікробне забруднення води. Вібріон холери виявлено на одному з азовських пляжів у Донецькій області.

ДОВІДКА «Дня»

Як повідомили «Дню» в прес-центрі Міністерства охорони здоров'я України, чотири роки тому, коли кількість хворих холерою сягала півтисячі, від неї помирало 6—8 відсотків потерпілих. Минулого року відсоток смертності становив близько десяти. Головні причини захворювання — незадовільний санітарний стан середовища (житла, робочого місця тощо), низька якість питної води, недотримання правил особистої гігієни. Небезпечним є також купання в забрудненій воді, яка дуже часто містить надмір мікроорганізмів. Ознаки захворювання: нудота, діарея (частий пронос) характерного сірого кольору, виділення із сечею великої кількості води (до 20 л на добу). Інкубаційний період хвороби — близько семи днів. Слід пам'ятати, що за появи подібних ознак, необхідно терміново звернутися до лікаря, оскільки пізній діагноз не лише ускладнює лікування, а й може коштувати вам життя.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати