США вітають курс України на зближення з НАТО

Сполучені Штати Америки вітають заяву України щодо набуття членства в НАТО. Про це сьогодні в Києві у ході інтерактивного семінару на тему «Як набути статусу країни-члена НАТО: досвід посткомуністичних країн та можливості його застосування в Україні» заявила заступник глави місії США в Україні Марія Йованович. За її словами, прагнення України щодо вступу до Північно-Атлантичного альянсу у США розглядають як сигнал щодо реалізації Україною економічних, політичних та оборонних реформ. Разом з тим, заступник глави місії США наголосила, що цілі України мають відповідати цілям НАТО. Заради досягнення цього, за її словами, Україна повинна орієнтуватися на загальнолюдські цінності: демократію, права людини, дотримання верховенства права, особисту свободу, ринкову економіку, сприяти ефективному функціонуванню державних інститутів, проведенню заходів, направлених проти корупції. Набуття європейських стандартів, за словами дипломата, найскладніше завдання для України, оскільки, на її думку, в державі «є закостенілі внутрішні групи», які гальмують відповідні рішення щодо просування України європейським шляхом, передає УНІАН. Отже, як наголосила заступник глави місії США, політична воля керівництва держави, проголошена 23 травня (заява секретаря Ради національної безпеки і оборони України Євгена Марчука про те, що Україна розпочала процес, кінцевою метою якого має стати приєднання до системи безпеки, основою якої є НАТО), очікує на «серйозні випробовування». Дипломат також додала, що «потрібно зробити багато робо ти в плані просвіти громадськості, що таке НАТО. Потрібно, щоб суспільство було згуртованим».
У коментарі уряду США на заяву секретаря РНБОУ від 23 травня, як повідомляє Інтерфакс-Україна, сказано: «США давно вважають, що двері НАТО повинні залишатися відкритими для всіх європейських демократій, які хочуть і можуть взяти на себе відповідні зобов’язання і внести свій внесок у справу євроатлантичної безпеки». «Ми обговорювали з Україною шляхи надання нового імпульсу і змісту особливому партнерству між Україною та НАТО, і ми сподіваємся, що воно ляже в основу двосторонніх відносин. Ми очікуємо подальших дискусій з цього питання на зустрічі Комісії Україна— НАТО в Києві 9 липня».
«По мірі зміцнення відносин України з Альянсом ми будемо очікувати від неї необхідних реформ в економічній, політичній і оборонній сферах. Ці реформи сприятимуть подальшому становленню України як європейської демократичної держави», — сказано в коментарі.
Випуск газети №:
№96, (2002)Рубрика
Панорама «Дня»