Перейти до основного вмісту

Столичні водогін і каналізація подорожчають у двічі

З 1 вересня ще більше киян не платитимуть за комунальні послуги
27 серпня, 00:00

З 1 вересня тарифи на водопостачання і водовідвід (каналізацію) Києва підвищаться вдвічі. Таке рішення прийняла Київська міськдержадміністрація.

Вже з середи київські централізовані споживачі води Дніпра і Десни (за винятком, правда, тих, хто одержує субсидії) за один кубометр води повинні будуть платити не 21, а 43 копійки (за водовідвід — не 10, а 25 копійок). Київська міськадміністрація, яка відмовляється від докладних коментарів свого рішення, офіційно аргументує його великим боргом (236 млн. грн.) «Київводоканалу»...

Просто не віриться, що в міськадміністрації досі сподіваються на те, що підвищення тарифів (за відсутності зарплат у громадян) може змінити «боргову» ситуацію. Попередня українська практика дозволяє досить упевнено прогнозувати, що із середи кияни не платитимуть удвічі більше.

Експерт «Дня», доктор економічних наук, професор Олексій Плотников заявив кореспонденту Олені ГОДОВАНЕЦЬ, що будь-яке підвищення тарифів, як втім, і цін, знову знизить життєвий рівень населення. Водночас, О. Плотников не пов'язує «водне» рішення міськадміністрації з тривалою дискусією (між Міжнародним валютним фондом і українським урядом) про введення стовідсоткової оплати житлово-комунальних послуг. Нагадаємо, що минулого тижня віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тигипко заявив, що останні переговори з МВФ про виділення Україні чергового траншу (йшлося про $180 млн.) важко назвати успішними, оскільки фонд продовжує наполягати на підвищенні в Україні житлово-комунальних тарифів. Примітно, що віце-прем'єр країни, де борг по зарплатах вже перевищив 7 млрд. грн., у принципі згодний з вимогою фонду і вважає, що Україна повинна перейти на реальні комунальні тарифи. С. Тигипко цілком серйозно заявив, що сьогодні в цьому питанні необхідна велика роз'яснювальна робота і він дуже сподівається, що «здоровий глузд» переможе (тобто, підвищення тарифів відбудеться).

Отож, О. Плотников вважає, що якби подорожчання «водних» послуг було пов'язане з умовами МВФ, то підвищення тарифів сталося б повсюдно, а не тільки в окремо взятому Києві. Тим часом, інші експерти «Дня», нагадують, що українському уряду законодавчо заборонено підвищувати вартість житлово-комунальних послуг. Водночас, відомо, що Кабмін делегував таке право владі на місцях, а тому не виключено, що подорожчання послуг київського водоканалу — «пробна куля» у великій політичній боротьбі за отримання чергового траншу МВФ.

ДО РЕЧI

Опитування фірм, які торгують лічильниками (в тому числі і лічильниками води) показало, що ажіотажу серед покупців поки що не спостерігається. Як розповіла кореспонденту «Дня» Олександру ФАНДЄЄВУ продавщиця київського спеціалізованого магазину при акціонерному товаристві, яке виробляє і торгує лічильниками, в середньому по Києву ціна лічильника води складає 114 грн. Торгові фірми з радістю зустріли рішення Київської міськадміністрації і сподіваються, що «лічильниковий» бізнес вже у вересні почне процвітати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати