Суттєвий поступ
Британiя допомагатиме Українi по-новомуБританці перестали вважати Україну бідною, але все одно продовжать допомагати нашій країні. Але вже по-новому. Уряд Великої Британії вирішив закрити представництво міністерства у справах міжнародного розвитку в Україні (DFID), яке відповідає за надання допомоги бідним державам світу. З одного боку, це є свідченням визнання британським урядом суттєвого поступу України на шляху від минулого до цілковитої самостійності. «Україна отримала статус країни з середнім рівнем прибутків населення та зробила суттєвий поступ на шляху подолання бідності», — зазначив посол Великої Британії в Україні Тім Барроу. З іншого боку, додав він, закриття програми DFID не означає цілковитого припинення підтримки української економіки. За його словами, Велика Британія й надалі сприятиме економічно-соціальному розвитку України через своє членство в Європейському Союзі, Світовому Банку, ООН та інших міжнародних донорських організаціях. «Україна — держава, підтримка якої є пріоритетом для Європейської комісії (ЄК). Загальний обсяг допомоги ЄК Україні складає 120 млн. євро. І більш ніж 17% цього фінансування надається Великою Британією. Таким чином, обсяг участі Великої Британії в допомозі Україні складає близько 21 млн. євро, і ця підтримка триватиме і після закриття програми DFID», — стверджує Тім Барроу.
У період з 1991 до 2006 року в рамках двосторонньої програми Велика Британія надала Україні допомогу в обсязі 105 млн. фунтів стерлінгів.
Як розповіла «Дню» Полін Хейез, голова Департаменту Європи та Центральної Азії DFID, наша діяльність допомогла поліпшити життя пересічних українців як на сході, так і заході країни. «За останні 17 років Україна зробила надзвичайні речі, те, на що іншим країнам знадобилися сторіччя» — зазначила вона.