Перейти до основного вмісту

«Сибiрка» чи психоз?

У країні було виявлено 38 підозрілих листів
25 жовтня, 00:00

До речі, така думка дійсно підтверджується фактами, адже страх перед «сибіркою» вже теоретично повинен був віджити своє, оскільки, на жаль, цей недуг в Україні є досить відомим та поширеним. У зв’язку з цим, українці вже, на відміну від американців, де останній випадок захворювання сибіркою було зареєстровано у 1976 році, навчилися боротися з інфекцією. Завдяки зусиллям департаменту ветеринарної медицини та Санепідемслужби останнім часом зберігається тенденція до щорічного зниження к ількості захворювань за рахунок вакцинації худоби, план якої, зі слів заступника голови держдепартаменту ветеринарної медицини Володимира Горжеєва , цього року було навіть перевиконано. Крім цього, «сибірка» не передається від людини до людини, а зараження нею можливе тільки у разі вживання в їжу м’яса зараженої тварини. Кожен її вияв, за словами фахівців, елементарно лікується за допомогою антибіотиків, а кишкова та легенева «сибірка» зустрічаються надто рідко.

Але зайві застережні засоби ніколи не зашкодять, і гіркий досвід України щодо різного роду катастроф та бід, як бачимо, виявився у цьому випадку все-таки корисним. Недавно міністр з надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець провів міжвідомчу нараду з керівниками міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, на якій було розглянуто питання біологічного захисту населення. На нараді було затверджено комплекс заходів безпеки. Це стосується санітарно-епідеміологічної служби, ветеринарної медицини, науково-дослідних інститутів, облас них і об’єктних установ. До останніх відносяться молокозаводи, м’ясокомбінати та ринки, де працюють лабораторії, які відповідають за вхідний та вихідний контроль і проводять діагностику матеріалу на виявлення збудників інфекційних хвороб. Те ж саме стосується лікувальних установ, комунального, житлового господарства та поштового зв’язку. Крім забезпечення працівників пошти засобами індивідуального захисту й розробки рекомендацій для персоналу, визначено також порядок дій у разі виявлення поштових відправлень, які викликають підозру.

ДО РЕЧІ

Охорона хвороботворних штамів посилиться

В Україні будуть запроваджені додаткові заходи для охорони штамів хвороботворних мікробів, повідомляє Інтерфакс-Україна, з посиланням на головного державного ветеринарного інспектора, голову Департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України Петра Вербицького. Він повідомив, що сьогодні державна ветеринарна служба України має колекцію штамів хвороботворних мікроорганізмів, яка нараховує понад 1 тис. видів бактерій і вірусів. Основний банк вірусів зберігається в Науково-дослідному контрольному інституті біотехнології та штамів мікроорганізмів у Києві. Крім того, банки штамів існують у науково-дослідних інститутах і лабораторіях, які працюють над вивченням причин захворювання і над розробкою діагностики та вакцин. Іще один банк штамів хвороботворних мікроорганізмів є в Центральній ветеринарній лабораторії в Києві, а також обласних і районних лабораторіях. П. Вербицький підкреслив, що сьогодні в Україні ніхто не працює «над посиленням хвороботворності вірусів». «В Україні немає і не було бактеріологічної зброї», — підкреслив він. За словами П. Вербицького, найімовірнішою сьогодні є загроза гострих захворювань шляхом проникнення збудника хвороби із землі безпосередньо в організм тварин або людей. Зокрема, на території України є безліч поховань останків тварин, заражених сибірською виразкою. За архівними даними, починаючи з 40—50-х років, в Україні здійснювалися поховання заражених останків у місцях, які ніхто сьогодні не може вказати. Ситуація ускладнюється тим, що спори сибірської виразки живуть сотні років і можуть виходити на поверхню не тільки під час безпосереднього контакту, але й, зокрема, з вологою та дощовими черв’яками.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати