Сигнали ринку
Влада тим часом намагається зробити ситуацію в економіці прогнозованою. Відповідно до розпорядження Президента в Україні буде розроблено проект Стратегії економічного і соціального розвитку країни до 2011 року. Державній комісії з питань стратегії економічного й соціального розвитку доручено покласти в її основу послання Президента до Верховної Ради «Європейський вибір. Концептуальні основи стратегії економічного і соціального розвитку України на 2002—2011 роки».
Основними розробниками проекту Стратегії визначені Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції, Національний інститут стратегічних досліджень, Інститут економічного прогнозування Національної Академії Наук, Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут».
Проект Стратегії економічного i соціального розвитку України до 2011 року після його розробки пройде відповідне випробування в наукових установах країни та його винесуть на розгляд Верховної Ради, повідомив радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський. «Глибоко переконаний у тому, що йдеться про надзвичайно серйозну справу, про документ, який крім усього іншого може стати серйозним кроком у консолідації суспільства. Знаю, що Президент розраховує на відповідний ефект», — упевнений Гальчинський. Зі слів А. Гальчинського, розпорядження Президента про розробку проекту Стратегії чітко позначає головні стратегічні пріоритети: забезпечення надійних основ стабільного економічного зростання; затвердження інноваційної моделі розвитку; забезпечення глибокої соціальної переорієнтації економічної політики; створення передумов для отримання Україною повноправного членства в Євросоюзі.
Досвід попередніх років виховав досить скептичне ставлення до подібних документів. Так, директор інвестиційної компанії «Україна» Герман Шломан сказав «Дню», що сьогодні все залежить не стільки від нових програм, скільки від того, як складуться справи в українському парламенті. Президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило у розмові з «Днем» також підкреслив, що сьогодні не може бути особливої впевненості у тому, що Стратегія, на відміну від попередніх коротко- і довгострокових програм, які приймали на найвищому рівні, стане дієвою. На його думку, для її розробки обрано не найсприятливіший час, характерний загостренням політичної ситуації. Водночас, упевнений Я. Жалило, це не говорить про те, що Стратегію не треба розробляти і приймати. Зі слів експерта, незважаючи на те, що вона вже дещо запізнилася, Стратегія економічного і соціального розвитку, створена на серйозному науковому рівні, країні однозначно необхідна.