Силуети війни
Українцям вони не подобаються![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20030322/452-1-1.jpg)
Переважна більшість українців (77%) вважають, що воєнна операція в Іраку буде мати негативні наслідки для України. Такі суспільні настрої соціологи Фонду «Демократичні ініціативи» і компанії «Тейлор Нельсон Софрез Україна» зафіксували в ході чергового всеукраїнського опитування, проведеного наприкінці лютого — на початку березня (опитано 1200 респондентів). 11% опитаних думають, що війна ніяк не вплине на нашу країну, і 1% респондентів передбачає, що можливі наслідки операції в Іраку будуть позитивними для України. Ще більша кількість опитаних (92%) висловилися проти проведення воєнної операції. З них 82% сказали, що вважають початок війни неприпустимим ні за яких обставин, а 10% зазначили, що така операція може бути виправдана тільки за умови, що буде доведена наявність у Іраку зброї масового ураження. Враховуючи, що останнє не було встановлено, цю частину опитаних можна сміливо приєднати до категоричних противників, на жаль, уже розв’язаної війни. Лише 2,5% учасників опитування вважають, що воєнні дії щодо Іраку виправдані.
Як відзначила вчора на прес- конференції науковий керівник фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна, в майбутньому експерти збираються опитати громадян на предмет того, яких саме наслідків від воєнних операцій вони бояться. Проводячи аналогію з опитуваннями стосовно вступу України до НАТО, вона припустила, що українці, насамперед, побоюються втягування країни у воєнні дії. Її колега, заступник директора Центру політичних та електоральних досліджень «СОЦИС» Олександр Стегній вважає, що українці бояться, насамперед, подій, що можуть безпосередньо вплинути на національну безпеку України.
Соціологи поки що не опитували населення країни з приводу відсилання до Кувейту українського батальйону радіаційного, хімічного та біологічного захисту, однак О. Стегній припустив, що результати голосування у Верховній Раді з цього питання ніяк не вплинуть на рейтинги провідних політиків. Присутній на прес- конференції народний депутат, лідер Народного Руху України, президент 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Геннадій Удовенко висловив думку, що рішення парламенту направити РХБ-батальйон у «гарячу точку» є реальним підтвердженням євроатлантичних спрямувань нашої країни.