Три кадри,

Скандальним сюжетом ознаменувався позавчорашній вечірній показ інформаційного випуску «ТСН» на загальнонаціональному каналі «1+1». До уваги вітчизняного телеглядача був запропонований сюжет, за ступенем відвертих натяків невластивий українському телебаченню, віддає перевагу більш туманним натякам.
Автор сюжету Юрій Нестеренко підняв тему вбивств «на замовлення» видних політиків та фінансистів в Україні. Нагадавши телеглядачам про досі нерозкриті резонансні вбивства народного депутата Євгена Щербаня (1996 рік), одеського бізнесмена Аркадія Табачника (1997), голови правління «Юнексбанку» Якова Рагозіна (1997) і голови міжбанківської валютної біржі Вадима Гетьмана (1998), автор супроводив відеоряд спірними, тому що поки недоведеними, твердженнями про «російський слід», який об’єднав усі ці вбивства.
Скандальності нейтральному, в принципі, тексту додав супровід його відеорядом, домінантою якого було триразово показане обличчя Володимира Горбуліна, секретаря Ради національної безпеки та оборони України, котрий досі вважається людиною з найближчого оточення Президента.
Читачі «Дня» можуть іще раз побачити кадри, які ілюстрували слова автора сюжету про причетність до вбивств «відомого в Україні проросійського політика», дружина якого нібито забрала всі свої гроші з рахунків Аркадія Табачника за три дні до його вбивства. Пікантності ситуації додає той факт, що Вадим Рабинович, якого в пресі пов’язують із каналом «1+1», і Володимир Горбулін входять до числа людей, наближених до Президента. Обидва — великі прихильники та меценати українського баскетболу. Цікавий і той факт, що автор сюжету в «ТСН» той же Юрій Нестеренко ще 14 березня поточного року зі шпальт газети «Регіон» замислився над питанням: «Чому власник баскетбольного клубу «ЦСКА-РІКО» Вадим Рабинович, покійний власник «Біпа-Моди» Аркадій Табачник і власник «Денді-Баскет» Михайло Бродський вкладають гроші в баскетбол, де командує Горбулін?».
З’ясувати дану комбінацію звуко- та відеоряду «День» намагався у керівників студії «1+1», проте — марно.
Редакція «Дня» зв’язалася і з секретарем РНБОУ Володимиром Горбуліним, аби дізнатися про його реакцію на телесюжет, що мав місце в ефірі. У розмові з кореспондентом «Дня» Володимир Павлович, зокрема, сказав: «Пан N таким чином розсовує свої гріхи по чужих кишенях» (прізвище пана N Горбулін назвав).
І тому лишається тільки поділити істинність твердження Юрія Нестеренка, яке стало останнім реченням скандального телесюжету: «Навіть коли й знають у МВС імена замовників, традиційно їх в Україні не називають...».
Цікаво й те, що генерал Михайло Корнієнко, замміністра МВС і начальник столичної міліції, прокоментував телесюжет «ТСН» кореспонденту «Дня» таким чином: «Це нісенітниця. Це чиєсь бажання спрямувати слідство хибним шляхом...»
ДО РЕЧI
Ми не претендуємо на роль арбітра в цій суперечці, яка швидше за все буде мати продовження, й надаємо читачеві право самому співвіднести текст репортажу з відеорядом. Наведені на цій сторінці кадри супроводилися синхронами, які ми відновили за записом. Якщо й у вас, читачу, виникнуть певні асоціації, ми за них відповідальності не несемо. Нижче наводиться текст сюжету «ТСН».
В Україні вже стало традицією, що сліди виконавців та замовників убивств відомих політиків та бізнесменів ведуть у Росію. Убивці Євгена Щербаня, народного депутата України, залишили 1996 року в Донецьку тільки міліцейську форму та зброю. Сьогодні їхні особи МВС встановило, але знайти кілерів досі не може.
Відомі оперативникам і замовники гучного вбивства голови правління «ЮНЕКС-банку» Якова Рогозіна, які, до речі, посідають впливові місця в російському банківському товаристві. Утім, довести вину іноземних впливових осіб у кривавих «розбірках» українським правоохоронцям не-просто: захисників російських інтересів в Україні вистачає.
На останньому брифінгу в МВС Юрій Кравченко зазначив: «Не виключено, що розслідування вбивства Вадима Гетьмана буде поєднано з іншими резонансними вбивствами. Але поки що інформації для цього не вистачає. З якими саме вбивствами може бути поєднане вбивство Вадима Гетьмана, міністр не повідомив.
Але конфіденційні джерела стверджують, що з’явились певні успіхи в розслідуванні гучного вбивства відомого одеського бізнесмена Аркадія Табачника, президента концерну «БІПА-МОДА». За даними партнерів Табачника, за три доби до його загибелі дружина відомого в Україні проросійського політика забрала всі свої гроші з рахунків бізнесмена. «Російська версія» з’явилась після візиту делегації МВС України до Москви і в засобах масової інформації.
Офіційних коментарів щодо розслідування вбивства Вадима Гетьмана
поки що немає. Навіть якщо і знають в МВС імена замовників, традиційно
їх в Україні не називають. І навіть не витрачають часу на докази їхньої
вини».
Випуск газети №:
№93, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»