ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ
1653. У Росії ухвалено Указ про покарання злодіїв і розбійників замість смертної кари засланням до Сибіру з попереднім биттям батогом і відсіканням пальця.
1708. Петро I надіслав запорожцям грамоту, в якій обіцяв не чинити утисків і запросив запорозьку старшину до Глухова на раду для обрання гетьмана.
1883. У Відні підписано пакт, який оформив приєднання Румунії до Троїстого союзу (Австро-Угорщина, Німеччина та Італія) і закріпив її політичну залежність від австро-німецького блоку.
1905. Імператор Микола II підписав маніфест «Про удосконалення державного порядку», яким дарував народам Російської імперії деякі свободи.
1918. ВЦВК і РНК ухвалили Декрет про єдиноразовий надзвичайний десятимільярдний революційний податок на імущі верстви міського й сільського населення.
1941. Розпочалася героїчна оборона Севастополя силами гарнізону міста, Чорноморського флоту і Приморської армії.
1947. У Женеві підписано Генеральну угоду про тарифи і торгівлю — багатосторонній міжурядовий документ, спрямований на зниження мита та інших обмежень у міжнародній торгівлі.
1973. У Відні розпочалися переговори про взаємне скорочення збройних сил та озброєнь у Центральній Європі за участю представників 19-и держав.
1974. В’язні мордовських і пермських таборів відзначили голодовкою день політв’язня. Тепер це — День пам’яті жертв політичних репресій.
Випуск газети №:
№197, (2001)Рубрика
Панорама «Дня»