Перейти до основного вмісту

ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ

29 вересня, 00:00

1650. Англієць Генрі Робінсон відкрив перше в світі шлюбне бюро.

1829. У Лондоні почала діяти міська поліція. Тепер це — Скотленд-Ярд (Центральне управління лондонської поліції).

1883. У Берліні прем’єрою п’єси Ф.Шіллера «Підступність і кохання» відкрився Німецький театр.

1920. Після тривалої боротьби укладено перемир’я між Революційно-повстанською армією України (махновців) та радянським урядом України.

1926. ВУЦВК і РНК УСРР ухвалили постанову про визнання колишньої Києво-Печерської лаври історико-культурним державним заповідником.

1938. У Мюнхені голови урядів Німеччини, Італії, Великої Британії та Франції підписали пакт про розчленування Чехословаччини.

1941. У Бабиному Яру під Києвом нацисти розпочали масові розстріли мирного населення. Загинуло понад 100 тисяч євреїв, українців і росіян.

1943. Радянські війська визволили Кременчук.

1951. С.Ніколсон відкрив дванадцятий супутник Юпітера — Ананке.

1957. У Челябинську-40 сталася аварія на промисловому реакторі, який виробляв плутоній для атомних бомб.

1963. Радянський атомний підводний човен «К-181» сплив на Північному полюсі, щоб підняти там Державний прапор СРСР і Військово-морський прапор.

№185 29.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати