Перейти до основного вмісту

«Цей великий бос говорить, як людина»

Соціальні мережі в Китаї — про нового лідера країни Сі Цзіньпіна, який пообіцяв викорінити корупцію
16 листопада, 00:00
НОВІ ЧЛЕНИ ПОЛІТБЮРО КПК ВИХОДЯТЬ НА ТРИБУНУ ЗА СТАРШИНСТВОМ / ФОТО РЕЙТЕР

Учора на з’їзді компартії в Пекіні Китай представив нове керівництво країни, яке перебуватиме при владі протягом наступного десятиліття. Усе сталося, як це буває на таких з’їздах, без несподіванок. Як і очікувалося, віце-президент Сі Цзіньпін змінив на посту генерального секретаря компартії Ху Цзіньтао. А в березні 2013 року за підсумками сесії Всекитайських зборів народних представників Сі Цзіньпін посяде вищий державний пост — Голови КНР. Це викликано тим, що офіційно Ху Цзіньтао складе свої повноваження Голови на щорічній сесії парламенту в березні 2013 року.

Кількість членів найвищого органу Компартії, як і передбачали спостерігачі, скоротилася з дев’яти до семи. Нові лідери вийшли на трибуну по старшинству, і відразу після оголошення про обрання Сі Цзіньпіна на посаду генерального секретаря компартії її новий лідер виступив з промовою.

У своєму виступі, який в прямому ефірі транслювали китайське державне телебачення і міжнародні ЗМІ, Сі Цзіньпін визнав, що перед партією і всередині партії залишається багато проблем, які потрібно негайно розв’язати. «Перш за все, йдеться про корупцію. Ми докладемо надзвичайних зусиль, щоб викоренити її. Уся партія має постійно залишатися в повній бойовій готовності», — сказав Сі Цзіньпін.

До речі, його промова була позитивно сприйнята в соціальних мережах Піднебесної. Багатьом сподобався більш неформальний стиль нового лідера Китаю. «Цей великий бос, принаймні, говорить як людина. Про решту коментувати не буду», — написав в своєму мікроблозі відомий китайський журналіст Кун Сяоуе.

На думку спостерігачів, стиль керівництва за Сі Цзіньпіня — ставленика не нинішнього глави КНР, а його попередника Цзян Цземіня, має змінитися. Він молодше і краще знає Захід. А його привілейоване виховання як нащадка члена партійної верхівки додало йому лиск і впевненість у собі.

Віце-прем’єр Лі Кецян також отримав керівну посаду в Постійному комітеті Компартії Китаю. Окрім Сі Цзіньпіна і Лі Кецяна до Політбюро ввійшли секретар парткому Чунцина Чжан Децзян, секретар парткому Шанхаю Юй Чженшен, глава відділу пропаганди ЦК Лю Юньшань, віце-прем’єр Держради КНР Ван Цишань і секретар парткому Тяньцзіня Чжан Гаолі.

На прощання Ху застеріг товаришів по партії від корупції, яка «може виявитися для партії смертельною і навіть викликати крах партії і держави». І що стосується оцінки діяльності самого Ху Цзіньтао, за десять років його перебування у владі китайська економіка зростала з середніми темпами 10% на рік, внаслідок чого мільйони китайців стали жити краще. Але зростання камуфлювало інші проблеми. Економіка потрапила в залежність від державних субсидій і державних компаній. Розрив між багатими і бідними разючий: у Китаї одночасно живуть 1 млн мільйонерів і 150 млн бідняків, що існують на 1 долар на день. Населення Китаю швидко старіє, що в умовах соціалістичної системи соціального забезпечення і охорони здоров’я дорого обходиться державі. Багато критиків Ху Цзіньтао вказують на те, що властива йому обережність спонукала його відкладати розв’язання цих проблем, віддаючи перевагу над ними стабільності.

У напутньому слові своєму наступникові, Ху Цзіньтао сказав, що Китаю потрібно розробити нову модель економічного розвитку, що відповідає змінам як усередині країни, так і за її межами. Чи вдасться це зробити новій команді, покаже час.

ДОВІДКА «Дня»

СІ Цзіньпінь народився 1953 року в Пекіні. Його батько Сі Чжунсюнь був одним із засновників Комуністичної партії Китаю.

У 15-річному віці його відправили до віддаленого села, де він провів сім років і пройшов школу виживання.

До Комуністичної партії Китаю вступив 1974 року. Подальші чотири роки вчився на хіміко-технологічному факультеті Політехнічного університету Цинхуа.

2007 року призначений на посаду секретаря Шанхайського міського комітету КПК і того ж року ввійшов до складу Секретаріату ЦК КПК.

З 2008 р. — заступник Голови КНР, а з жовтня 2010 р. — заступник голови Військової ради ЦК КПК.

Його характеризують як людину з нульовою терпимістю до корупційних чиновників.

Одружений на відомій китайській співачці і актрисі Пен Ліюань, з якою у них є дочка.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати