Перейти до основного вмісту

Турсезон в Україні відкрив Борис Єльцин

09 червня, 00:00
Помітне пожвавлення й у сфері традиційного для України туризму — на Південному березі Криму. За результатами прес-конференції, яка відбулася вчора у Держкомітеті молодіжної політики, спорту і туризму, можна припускати значний оптимізм держчиновників щодо перспектив цієї галузі. Пропонуємо читачам «Дня» останні новини про відпочинок у Криму в матеріалі кореспондента Андрія ДАНИЛОВА.

Знаковою подією стало прибуття наприкінці травня на відпочинок до Криму російського екс-президента Бориса Єльцина. У Криму жартують, що саме Борис Миколайович відкрив літній туристичний сезон цього року. Цю подію належно оцінили поки що лише кримські політики, хоча для туристичної галузі це серйозна й багатонадійна ознака.

Уперше за десять років Єльцин приїхав відпочивати до Криму, чого не міг собі дозволити, будучи російським президентом. Заочна боротьба між українською Ялтою і російським Сочі цього року, за прогнозами фахівців, уперше може завершитися з відчутною перевагою нашого курорту. І це незважаючи на багатомільйонні інвестиції російського уряду в розвиток російського курортополісу.

Завзято стартувавши, літній туристичний сезон набирає чимраз більших обертів.

Зі слів голови департаменту туризму Держкомітету молодіжної політики, спорту і туризму Валерія Цибуха, «сьогодні в Україні туристична галузь зазнає справжнього ренесансу. Вже найближчим часом із резервних джерел буде профінансовано реконструкцію і модернізацію готелів на 30 тисяч місць. А головне — інвестування і залучення кредитів для розвитку туріндустрії країни». Згідно з офіційними даними, тільки торiк Україну відвідало 4 млн. 244 тис. іноземних туристів, яким було надано послуг на 11,5 млрд. гривень. По суті, туристична галузь — одна з небагатьох, яка приносить золоті мільйонні доларові яйця. Як завжди, головний туристичний напрямок цього року — нелегка боротьба за Крим. В останні роки в автономії із подивом помітили, що поступово на Південному березі більшість відпочиваючих становлять громадяни України. За підсумками минулого сезону цифрові показники досягли рекордної позначки: близько 80% відпочиваючих — мешкакнці України. Певна річ, цього року Міністерство туризму і курортів Криму особливу увагу приділило рекламі місцевих курортів по містах і селах України. Середні кримські ціни цього сезону коливаються від 10 до 40 доларів за день, якщо скористатися послугами офіційного турагенства і поселитися у відносно пристойних умовах вітчизняного туркомфорту — готелі з триразовим харчуванням, пляжем, у номері із зручностями, але не завжди з телефоном і телевізором. Більшість турагенств упевнені, що цього року з реалізацією кримських турпутівок проблем не буде, особливо в такі престижні комплекси, як «Місхор», «Форос», «Ай-Петрі». Традиційно популярні Ялта й околиці. Для тих, хто ризикне приїхати дикуном, теж особливих проблем, здається, не буде: окремі квартири і кімнати у будь- якому куточку ПБК пропонують ще на вокзалі в Сімферополі. Доба проживання обійдеться вам від 5 до 20 гривень, залежно від рівня місцевого комфорту і віддаленості від моря. Не можна сказати, що ціни на турпослуги на ПБК цього року вельми підскочили. Виросли ціни на різні сервісні послуги і транспорт. Саме транспорт і зв’язок стали головними проблемами ПБК. Тут потрібні значні інвестиції.

Згідно зі статистикою, торiк Крим вибрали місцем відпочинку близько 2,6 млн. «організованих» і 800 тис. «неорганізованих» туристів. Головна сьогоднішня проблема — транспортні коридори і зниження цін на квитки на кримський напрямок. Нинішнього року «Укрзалізніця» ажіотажний попит на кримський напрям забезпечуватиме етапами. У пік сезону видкриють як додаткові маршрути, так і нові коридори. Кілька південних автомаршрутів (Київ— Ялта, Київ—Сімферополь), що непогано себе зарекомендували минулого року, діятимуть і цього літа. Ціни на них відповідають залізничним. Так що особливих проблем з доставкою туристів на ПБК не передбачають.

Блакитна мрія департаменту туризму — збільшити кількість зарубіжних туристів — поки що має дві серйозні проблеми. Перша — візова. Західному туристу доводиться викладати солідну суму за отримання української візи. Крім того, існують жорсткі митні правила при в’їзді в нашу країну. Друга проблема — транспортна. Її в Криму потихеньку починають вирішувати — реконструкція Сімферопольського аеропорту, який має статус міжнародного, збільшення прямих авіарейсів до європейських країн мають дати свої плоди. Та все ж це потрібно вирішувати в комплексі з поліпшенням рівня сервісу кримських готелів. Першим кроком на цьому шляху стала реконструкція знаменитого готелю «Ореанда», куди іноземний інвестор — швейцарська фірма «Ювента» — вклала шість мільйонів доларів. Через п’ять років готельний комплекс має приносити не менш ніж мільйон чистого прибутку за рік.

А проте, все це перспектива. Поки що ж, відчуваючи, що Сочі таки може програти битву за російського туриста, Росія вирішила діяти давнім перевіреним методом. У середу у «Вестях» завдано попереджувального удару по кримських курортах. Однобокий і далекий від дійсності погляд російських журналістів на проблеми, які можуть виникнути при поїздці до Криму, нічим, крім домислів російського журналіста, не підкріплено. Як повідомили «Дню» в Міністерстві туризму і курортів Криму, це не перша подібна публікація в російських ЗМІ. Телекомпанія НТВ вже видала в ефір кілька сюжетів, де Крим і курортну зону показано тільки в негативному ключі. У міністерстві збираються спростувати всі ці не відповідні дійсності факти.

Весь цей шквал негативу свідчить про одне: росіяни вперше за багато років бояться програти на ласому туристичному полі. Одним словом, туристичні битви тільки починаються.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати