<FONT SIZE=+2>У Кучми, виявляється, були свої уявлення про честь</FONT>

Такі «емоційні, непродумані» виступи одного з кандидатів, тим більше, «коли він є Президентом країни, завдають величезної шкоди і в плані передвиборної кампанії, і в плані ставлення людей до того, чи зможуть у нас бути чесні вибори», вважає депутат.
Звичайно, передбачати можна все: і те, що Леонідові Даниловичу не доповіли, і те, що він не готовий до зміни інструментарію препарування громадської думки і відчуває прикрість через зрівнювання в правах себе, кандидата № 1, із кандидатами № 3, № 4 і № 5 — і все це буде частково правдою. Однак є ще одна версія, яка видається більш переконливою, надто якщо врахувати спонтанну ініціативу О.Єльяшкевича про підписання угоди. Скоріше, Леонід Данилович сам мав намір виступити в ролі такого «примирителя» та головного контролера за чесними виборами. Про це свідчить матеріал у регіональній газеті «Событие», де йдеться про пропозицію Л.Кучми всім кандидатам підписати передвиборний «Кодекс честі». (До речі, Президент фактично вкрав ідею у свого конкурента — Євгена Марчука, який виступив із такою пропозицією на декілька днів раніше — на своїй першій прес-конференції як кандидат у президенти. Щоправда, враховуючи «рівні можливості» кандидатів на посаду президента, центральні телеканали і пропрезидентські газети про ініціативу Марчука мовчали). Тепер же, навіть якщо до цього «пакту» і приєднаються ті, хто розкритикував Угоду про чесні вибори (Вітренко, Удовенко та ін.), все одно це буде «вторсировина», «несмачне пережоване». Можливо, саме втрачені «лаври» і викликали таку реакцію чинного Президента, яка межує з образою конкурентів?
Те, що глава держави боїться навіть не сильніших суперників, а громадян своєї країни, які можуть побачити його без іміджмейкерської «ретуші», також стає дедалі очевиднішим. І це ще одна причина того, що Кучма на гарматний постріл не хоче наближатися до тексту угоди, де кандидати зобов'язуються забезпечити ВСІМ ЗМІ безперешкодний доступ до заходів з їхньою участю. «Ми створюємо рівні можливості не кандидатам, а громадянам України, які не повинні обирати «кота в мішку», а Кучма якраз дуже боїться прямих телерадіодебатів», — підтвердив цю думку О.Єльяшкевич.
Однак Леонід Данилович, будьте впевнені, візьме реванш за свою «непоінформованість» про час підписання і текст угоди. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено. Для початку чинний Президент наклав вето на закон про бюджет- 2000, наполовину урізавши 25 млн. гривень витрат на вибори, передбачені окремою статтею.