Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Македонію можуть увійти війська НАТО

15 червня, 00:00

Попри те, що ситуація в Македонії з початку тижня більш-менш стабілізувалася, впливові світові лідери, схоже, не вірять у тривалість такого стану. Македонській коаліції вдалося у понеділок схвалити план мирного врегулювання конфлікту, проте у ньому є кілька суперечливих моментів, через що мало хто вірить в його дієвість. Згідно з планом, армія країни матиме можливість завершити воєнну операцію проти албанських бойовиків. Передбачається також часткова амністія для сепаратистів, роззброєння бойовиків за допомогою розташованих в Косово натівських військ та проведення переговорів між македонським керівництвом та лідерами албанської меншості, які проживають в країні. При цьому в албанську делегацію не включатимуться представники повстанців, що, за версією Бі- Бі-Сі, напевно викличе палкі дискусії.

Між тим європейських союзників не підтримує американський лідер Джордж Буш. За його словами, Скоп’є ще не вичерпало всіх можливостей для досягнення миру. Більшість американських сенаторів, однак, висловлюється саме за керівну роль США у вирішенні нового протистояння на Балканах, повідомило АП. Вони навіть запропонували президентові запровадження посланця США в Македонії для участі у врегулюванні конфлікту. Не виключається ними також військова допомога. У свою чергу Тоні Блер та Жак Ширак натякнули на можливість створення європейського батальйону швидкого реагування (лише за участі європейських солдатів), який би міг допомогти розв’язати конфлікт.

У Македонії до міжнародного втручання ставляться досить позитивно. Албанська меншість вважає, що міжнародні сили зможуть їх захистити. Македонська ж влада вірить, що міжнародна допомога дозволить стабілізувати ситуацію, а також провести роззброєння сепаратистів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати