Перейти до основного вмісту

У мовна ек ономія і реальні втрати

10 вересня, 00:00

Підприємства й організації України всіх форм власності, а також населення за шість місяців використали 91,3 млн. тонн умовного палива, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Держкомстат.

45% припадало на природний газ, 21% — на вугілля, 11%— на нафту і газовий конденсат, 8% — на нафтопродукти.

На перетворення в інші види енергії і виробництво паливних продуктів припадало 53% палива. Найбільш паливоємними галузями, як і раніше, залишаються чорна металургія (39%), електроенергетика (26%), паливна (20%), хімічна й нафтохімічна промисловості (9%).

Ситуація із споживанням палива могла б виглядати інакше, якби в Україні була налагоджена дійова система енергозбереження. Однак такої поки що немає, незважаючи на наявність зовнішніх атрибутів — закону про енергозбереження, національної та регіональних програм з енергозбереження. Перший заступник голови Держкоменергозбереження Євген Крамаренко не згоден з думкою, ніби-то державної політики в цьому питанні немає: «Політика є, немає тільки коштів на її здійснення». Ось і в минулому році на виконання загальнодержавної програми не були виділені необхідні 1,5 млрд. грн. Тому, кажучи про показники програми за 1998 рік, в Держкомітеті обережні з формулюваннями: 7,9 млн. тонн умовного палива — це не економія, а саме скорочення енергоємності,— підкреслює Є.Крамаренко. Адже в цій цифрі значаться також і горезвісні відключення електроенергії, ефект від яких викликає великі сумніви: ніхто ще не підрахував, скільки втрачено продукції під час таких відключень. Без належного фінансового забезпечення дуже важко буде вийти і на запланований у 1999 році показник збереження з газу — 19,24 млрд. куб. метрів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати