У прискореному режимі розпродажу
Фонд держмайна може не встигнути «допомогти» бюджету на 2,5 млрд. гривень«Закладаючи у держбюджет цифру 2,5 млрд. грн. від приватизації, ми робили ставку на енергетику і «Укртелеком». Без цих об'єктів зібрати названу суму буде дуже проблематично... Давайте подивимося на результати січня і лютого, а там буде видно. Хоча вже сьогодні можна сказати, що у цілому відставання за графіком, звичайно ж, будуть», — заявив у вівторок на брифінгу голова Фонду держмайна України Олександр Бондар.
Що ж до приватизації енергетики, то, як сказав О. Бондар, «поки що нічого не продано, оскільки йде з'ясування ситуації у Кабміні». Однак, з оптимізмом зауважив голова ФДМ, «попри все, ми все ж сподіваємося, що приватизація енергетики відбудеться». З приводу «Укртелекому» Олександр Миколайович був більше, ніж різким: «Чим «Укртелеком» відрізняється від інших об'єктів, що приватизуються? Хіба що своєю величиною і цінністю, не більше. Як тільки нам дозволять, ми відразу ж оголосимо конкурс... Та навіть у кращому випадку гроші від продажу «Укртелекому» надійдуть не раніше, ніж на початку наступного року».
Загалом, два «кити», які мали «зробити» цифру і у держбюджеті, перебувають наприкінці січня у завислому стані. З метою виконання графіка надходження коштів у першому кварталі (500 млн. грн) ФДМ виставить на фондові біржі великі пакети акцій 17 ліквідних підприємств. У січні-лютому в роботу буде запущено 98%-і пакети акцій 31 підприємства. Крім того, найближчим часом буде опубліковано уточнені плани розміщення акцій близько 70 підприємств, що підлягають продажу у першочерговому порядку згідно з постановою КМ від 18.01.2000. До речі, голова ФДМ дав «похвальну» характеристику вищеназваного документа: «Розкріплення пакетів акцій — це великий, але запізнілий «плюс». Це треба було зробити наприкінці минулого року (ми подавали перелік підприємств давно, щоб був необхідний запас), але, як відомо, тоді Кабміну було не до цього. А тепер, виставляючи пакети акцій на продаж, ми отримаємо гроші не раніше, ніж у другому кварталі. А чим закрити перший?»
До речі, у першому кварталі 2000 року ФДМ також збирається виставити на конкурс 30% акцій ВАТ «Миколаївський глиноземний завод». О.Бондар підписав план розміщення акцій МГЗ, відповідно з яким 30%-й пакет підлягає продажу на конкурсі, а 25% акцій поки що залишаються у державній власності. «Можна було виставити на конкурс усі 55% нереалізованих раніше акцій єдиним пакетом. Та хто нам це дасть зробити? Давайте спочатку подивимося, чи дадуть нам продати 30% акцій», — вважає О.Бондар.
Враховуючи все вищесказане, голова ФДМ підсумував стан речей: «МВФ не влаштовує загальна ситуація з приватизації. Вони вважають, що ми дуже швидко продаємо підприємства. Мовляв, «інвестори не встигають як слід вивчити об'єкт, що приватизується». Але ж із поверненням зовнішнього боргу зволікати не варто!».