Перейти до основного вмісту

У Росії названо ворогів преси

08 липня, 00:00

«День» уже повідомляв, що Центр екстремальної журналістики при Спілці журналістів Росії має намір оприлюднювати імена людей, які, на думку експертів, зробили найбільш негативний внесок у діяльність ЗМІ. Як заявив генеральний секретар СЖР Ігор Яковенко, причинами організації такої акції стали посилення цензури з боку Міністерства у справах друку, ненадання журналістам цікавої для них інформації і присутність у складі РФ суб’єктів, які фактично є чорними інформаційними дірами (наприклад, Республіки Башкортостан та Адигею).

І ось визначені перші, липневі «лауреати». Головним «ворогом російської преси» експерти назвали міністра друку, телерадіомовлення і засобів масової комунікації Михайла Лесина.

За ним — колишній токар-інструментальник, а нині Генеральний прокурор Росії Володимир Устинов. Його не люблять за «справи» журналістів Андрія Бабицького і Дмитра Холодова, обшуки в офісах «Медіа-моста» й арешт Гусинського. На третьому місці — президент Росії Володимир Путін, який, хоч газет і не закривав, але «не діяв як гарант Конституції». За втручання в роботу ЗМІ та здійснення цензурних виправлень у перелік «головних ворогів» потрапили саратовський губернатор Дмитро Аяцков і його колеги: тамбовський — Олег Бетін і башкирський — Муртаза Рахімов.

З широченного подальшого списку варто згадати губернаторів — О.Руцького і М.Кондратенка, калмицького президента К.Ілюмжінова, депутата Держдуми, журналіста (!) О.Невзорова, помічника президента С.Ястржембського, міністра юстиції Ю.Чайку, керівника «Газпрома» Р.Вяхірєва.

Навряд чи щомісячне публікування таких списків зробить чиновників більш лояльними до ЗМІ — швидше навпаки... Керівники акції зізналися, що вже на першому етапі дехто з можливих експертів-журналістів на їхню пропозицію висловитися відповідав відмовою. Тому Ігор Яковенко припустив, що імена наступних «лауреатів» можуть стати відомими тільки восени.

За даними Спілки журналістів, з 1991 року в Росії при виконанні своїх обов’язків загинуло 117 журналістів. Зі слів генерального секретаря Спілки Ігоря Яковенка, це пов’язано з тим, що на зміну «цензурі слова приходить цензура автомата Калашникова».

P.S. В четвер на сесії Ради Європи, яка триває в Бухаресті, кореспондентові «Радіо Свобода» Андрієві Бабицькому присуджено премію «За демократичну журналістику». Оскільки самого Бабицького російські власті не випустили за кордон, цю престижну премію вручено його дружині Людмилі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати