У вдалий результат «навчань» з вибивання податків вірить хіба що прем’єр
Директорів підприємств і голів районних адміністрацій, що відмовилися розраховуватися з бюджетом, чекає звільненняПрем’єр-міністр також попередив боржників із несплати пенсійного збору, що у випадку, коли заборгованість не буде погашено в короткий термін, майно підприємства буде «описано» і вилучено за допомогою процедури банкрутства.
На думку Пустовойтенка, за систематичну несплату податків і обов’язкових платежів кожний керівник підприємства, установи і організації повинен нести кримінальну відповідальність. За його словами, вже створено спеціальну групу для розробки і втілення у життя заходів із боротьби з «тіньовою економікою».
Сьогодні також вже ведеться робота із виявлення порушень і зловживань в економічній сфері, які й є причиною бюджетного дефіциту.
Серед найбільших боржників Пустовойтенко назвав Північний гірничо-збагачувальний комбінат — 34 млн. грн., Південний ГЗК — близько 21 млн. грн. і Алчевський металургійний комбінат — майже 8 млн. грн.
Цікаво, що Державна податкова адміністрація вже отримала офіційне розпорядження підготувати список підприємств, до керівництва яких буде вжито «жорстких заходів».
Цілком правомірними вважає вжиті урядом «неординарні» заходи із боротьби з боржниками голова Національного банку України Віктор Ющенко. В інтерв’ю кореспонденту «Дня» він заявив:
«Сьогодні ми не можемо забезпечити старість наших батьків. Коли я думаю про це, я розумію, що для того, щоб виправити цю ситуацію годяться будь-які заходи. Навіть такі.
Ця акція хороша вже тим, що змусить замислитися над ситуацією, яка склалася в країні, директорат підприємств і керівництво місцевих адміністрацій. Вони так само відповідальні перед народом як і високе керівництво.
До речі, сьогодні «неординарні заходи» Пустовойтенка вже принесли свій позитивний ефект».
Тим часом перший заступник голови ДПАУ Федір Ярошенко заявив, що така своєрідна «мобілізація» коштів до бюджету поки не принесла бажаного результату. Він підкреслив, що за даними на 11 серпня в Україні боржниками є 105,3 тис. підприємств, загальна сума заборгованості (на 1 серпня) становить 8,5 млрд. грн. У тому числі державному бюджету підприємства винні — 6,15 млрд. грн.
Ярошенко також сказав, що сума фінансових зобов’язань учасників розширеного
засідання Кабінету Міністрів у Палаці «Україна» 5—7 серпня становила 288
млн. грн. Керівництво деяких областей і підприємств відмовилося оформляти
свої зобов’язання.