У Запоріжжі кандидати об’єдналися проти окружного феодалізму
Здавалося, після завершення виборчої кампанії міського голови у Запоріжжі запанує довгожданий спокій. Аж ні. За тиждень до чергових виборів — тепер уже до ВР — міліція затримала кандидата в народні депутати в 78 виборчому окрузі, директора автогенного заводу Олега Марасіна. В ніч з 13 на 14 червня він опинився на місці збройного конфлікту п’ятьох працівників служби охорони акціонерного товариства «Мотор-Січ» і двох його підлеглих. Адвокат О. Марасіна Світлана Гуляєва поділилася з «Днем» своїми побоюваннями за долю свого підзахисного. Олег Марасін впродовж однієї доби після затримання виявився підозрюваним одразу у двох карних справах (стаття 206 частина 3 — хуліганство та стаття 144 частина 2 — здирство). Через день його арештували.
Світлана Гуляєва відмовилася коментувати подробиці карних справ, що стали приводом для арешту її підзахисного. Закон забороняє розголошувати таємницю слідства. Незважаючи на це, генеральний директор АТ «Мотор-Січ» В’ячеслав Богуслаєв публічно передав слова, які Олег Марасін нібито писав у своїх поясненнях слідчому. Світлана Гуляєва повідомила, що інформація, озвучена паном Богуслаєвим, докорінно різниться з текстом пояснювальних записок директора автогенного заводу. Адвокат збирається судитися з генеральним директором «Мотор-Січі» й тими засобами масової інформації, які опублікували спотворену інформацію.
Тим часом кандидати в народні депутати в 78 окрузі, крім висуванця «Мотор- Січі» Ярослава Сухого, об’єдналися для захисту демократичних виборів і конституційності. Під час екстреного засідання міського клубу виборців вони засудили передвиборну політику керівництва «Мотор-Січі», яку, за словами голови клубу В’ячеслава Перепаді, інакше як феодалізмом назвати не можна. За декілька днів до інциденту з Марасіним біля прохідної «Мотора» постраждав ще один кандидат. Пан Дев’ятка заявив, що охоронники «Мотора» почали викручувати йому руки, коли він спробував роздати свої листівки робітникам. Нагадаємо, Марасін так само стверджує, що охорона заводу без попередження відкрила вогонь і поранила його агітатора, коли останній спробував розклеїти агітаційні листівки на стовпах з протилежного центральній прохідній боку вулиці. Кандидати обурені. Жодному з них так і не вдалося зустрітися з трудовими колективами «Мотор-Січі», інших підприємств і організацій, де побував Ярослав Сухий. Його агітатори зривають плакати та листівки. Більшість дільничних виборчих комісій повністю складаються з працівників «Мотор-Січі». Кандидати добилися скликання позачергової сесії міської ради, яка має розглянути законність подібних речей.
Збори трудового колективу автогенного заводу, щоб запобігти можливому підтасовуванню голосів, вирішили винести на сесію питання про введення до складу комісій 40 спостерігачів виборчого штабу Марасіна. Крім того, затверджено офіційне звернення до прокурора області. Працівники автогенного наполягають на звільненні до рішення суду свого директора під підписку про невиїзд. Олег Марасін не має можливості спілкуватися з виборцями. У разі, якщо прокуратура не відреагує на звернення, трудовий колектив кисневого заводу залишає за собою право на проведення громадських акцій протесту.