Перейти до основного вмісту

Українські дружини рятуватимуть чоловіків

від довічного ув'язнення у США
22 жовтня, 00:00

На допомогу чотирьом заарештованим українським морякам — членам екіпажу судна «China Breeze», яких власті США звинуватили в контрабанді наркотиків і посадили до в'язниці, до Х'юстона прибули їхні дружини. Начальник консульського управління МЗС України Віктор Кирик повідомив кореспондентові «Дня», що 9 листопада наші співвітчизники мають постати перед американським судом. Щодо їхніх дружин, то, за його словами, зовнішньополітичне відомство сприяло їм лише в одержанні американських віз.

Як зазначив В.Кирик, «ситуація із заарештованими моряками досить складна». З офіційного повідомлення федеральних органів США, яке нарешті отримало МЗС України, з'ясувалося, що іще в період із червня 1998 року по 27 травня (день арешту українських моряків. — В.В. ) судно «China Breeze» було під контролем правоохоронних органів США. Зокрема, ними зафіксовано перевезення судном великих партій кокаїну з Колумбії до Мексики, Туреччини, Португалії.

Згідно з інформацією, отриманою з офісу федерального прокурора Еріка Ріда у Х'юстоні, яку «Дню» надало посольство США в Україні, звинувачення в контрабанді великої кількості кокаїну висунуто як громадянам України: Сергію Курдюкову, Сергію Кругляку, Олегу Хмизникову та Сергію Лобиковському, — так і двом іншим морякам: громадянину Колумбії та особі з подвійним громадянством — Колумбії та Греції.

Наголошується, що судно «China Breeze», яке ходило під панамським прапором, було затримане в міжнародних водах патрулем американської берегової охорони, що перебувала на британському військовому кораблі. На борту судна правоохоронці знайшли чотири тонни кокаїну вартістю приблизно 400 мільйонів доларів США. А дванадцять членів екіпажу, які ще донедавна були затримані як свідки, після свідчень були звільнені з-під варти і за кошти американського уряду повернулися в Україну.

Федеральний прокурор Х'юстона Ерік Рід також заявив, що звинувачення в негуманному поводженні з ув'язненими, висунуті дружинами заарештованих моряків, не мають підстав. Справа моряків розглядається в такому ж судовому порядку, як і справа будь-якого іншого підсудного, проти якого порушено кримiнальну справу, а самі моряки мають адвокатів, призначених судом.

Як зазначив «Дню» В. Кирик, «єдине, з чим погоджуються американці, і вони прийняли нашу ноту, це — несвоєчасне інформування про затримання українських громадян». Загалом, за його словами, у США з різними формами затримання сьогодні перебуває 31 громадянин України. Що стосується чотирьох членів екіпажу судна «China Breeze», то максимальне покарання, яке їм загрожує, — це довічне ув'язнення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати