Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Українському суспільству намагаються «прищепити» російську «хворобу»

А УНА-УНСО призначити «чеченськими бойовиками»?
28 вересня, 00:00

«Останнім часом до деяких представників УНА-УНСО, що вважаються висококваліфікованими військовими професіоналами, зверталися представники державних структур із пропозицією організувати вибухи у Києві. Безперечно, мова йде про створення умов для введення в Україні надзвичайного стану», — заявив у Львові член проводу УНА-УНСО Анатолій Лупиніс. Він повідомив журналістам, що «до рядових членів організації тричі зверталися з пропозицією організувати теракти», — передає агентство УНІАН.

У тому, що на роль «чеченських бойовиків» в Україні намагаються призначити радикальну УНА-УНСО, немає нічого дивного: «влада має намір використати імідж УНА- УНСО, щоб посіяти хаос у державі», — підтвердив і сам пан Лупиніс.

Не можна було не помітити й того, що весь минулий тиждень інформагентства були перенасичені інформацією про відвернені теракти і виявлених потенційно небезпечних елементів, яких міліція просто «в'язала пачками», вилучаючи у них неймовірну кількість вибухівки. Тільки 20 вересня у Ладижині Вінницької області було «затримано двох братів, у яких вилучили вибуховий пристрій і 1,8 кг вибухівки...» (УНІАН). Того ж дня в Антрациті Луганської області у підвалі житлового будинку знайдено 4 електродетонатори і 250 грамів вибухівки, а в Сімферополі довелося евакуювати 5000 жителів унаслідок анонімних дзвінків про замінування («Інтерфакс-Україна»). На думку Анатолія Матвієнка, лідера об'єднання «Відкрита політика», «вже сьогодні українське суспільство морально готове до «наведення порядку» і появи автохтонного «піночета».

І хоч, на переконання Євгена Марчука, суспільне «табу» забороняє владі «сіяти в суспільстві страх і паніку, нагнітати напруженість, використовуючи службове становище і всю державну машину», сьогодні чинному Президенту як ніколи необхідна імітація рішучих дій. Саме з цієї причини програма «7 днів» пр актично вся була присвячена звіту силовиків і керівництва МВС, прикордонної та митної служб, котрі, постійно підкреслюючи, що «не бажають лякати населення», все-таки розповіли цьому населенню про те, що операція «Вибухівка» лише за тиждень допомогла запобігти 547 злочинам, вилучити 39 кг тротилу і 41 гранату. Ясна річ, треба реагувати. А для цього необхідні, що називається, свіжі враження, оскільки терористичний «темп» у РФ сповільнився, а в нас, попри вражаючу кількість виявленої вибухівки, взагалі нічого не траплялося. Іншими словами, для залякування мирних громадян потрібне щось переконливіше за провокаційні дзвінки про мінування житлових приміщень.

Потрібні не одинаки-терористи, а організована сила (партія) — ось тоді це страшно. Терміново довелося реанімувати версію про залякуючу силу УНА-УНСО, яку незадовго перед цим влада іменувала «маргінальною організацією, що в числі багатьох створює ілюзію потужної підтримки одного з кандидатів у президенти». Розуміючи, яка непоказна роль їм уготована, А. Лупиніс заявив, що «у разі такого розвитку подій в країні буде введено надзвичайний стан, що дозволить чинній владі зберегти за собою владу».

Прикметно, що, наприклад, Генпрокуратура ніяк поки що не відреагувала на сенсаційну заяву партії, офіційно зареєстрованої Мінюстом, хоч, по- хорошому, слід було б одразу порушити карну справу, адже йдеться не багато й не мало про національну безпеку. Проте у прес-службі Генеральної прокуратури кореспонденту «Дня» сказали, що «поки що не мають у своєму розпорядженні ніякої інформації на цю тему, хоч із заявою УНА-УНСО знайомі». У прес-центрі МВС кореспонденту «Дня» Олександру МІХЕЛЬСОНУ повідомили, що вперше чують про подібні заяви і тому ніяк прокоментувати їх не можуть. Залишилася за кадром і реакція РНБО.

І хоч Анатолій Матвієнко заявив кореспонденту «Дня», що він особисто не вірить у подібні офіційні пропозиції державних структур до УНА- УНСО, але виключати того, що «оточення Кучми заради «загального блага» готове піти й на порушення закону, введення НС із подальшим скасуванням виборів», не можна. «Так, не варто применшувати небезпеку тероризму, але російські події свідчать — привабливість простих рішень у розв'язанні складних проблем народжує явища, наслідки яких вимагатимуть нових силових заходів. З'являється зачароване коло, вирватися з якого стає все важче. Сьогодні виконавча влада перебуває в такому колі», — вважає лідер «Відкритої політики». Коментуючи кореспондентові «Дня» Олександру МІХЕЛЬСОНУ соціально-психологічний аспект впливу терактів у Москві на масову свідомість в Україні, кандидат психологічних наук Ірина Головньова відзначила, що «внаслідок таких подій зростає загальне почуття небезпеки. Посилюються так звані самозахисні реакції, тобто людина прагне менше бувати в громадських місцях, менше спілкуватися, посилюється агресивність суспільства та депресія в ньому. Це, безумовно, загрожує демократії, бо в такій ситуації люди перестають думати про абстрактні права й свободи, турбуючись про виживання. В принципі, їхню зростаючу агресивність можна направити на будь-кого, хто «не такий». Усе це й створює можливості для політичних спекуляцій».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати