Перейти до основного вмісту

«Український Давос»

ІХ Львівський економічний форум зібрав 20 країн-учасниць
01 жовтня, 00:00
МИКОЛА КМІТЬ

Основна мета форуму «Інвестиції. Інновації. Конкурентоспроможність» — допомогти українським регіонам вийти з глобальної економічної кризи оновленими. Дводенний трускавецький захід завершує міжнародний Економічний тиждень, що відбувається за підтримки львівських міської та обласної рад і облдержадміністрації.

Стартувала «бізнесова семиденка» з наукового семінару «Львівська інноваційна система: від ідеї до ринку», в якому взяли участь вітчизняні та іноземні вчені в галузі розвитку інновацій та підприємництва, комерціалізації технологій, розбудови стратегічного партнерства, захисту прав інтелектуальної власності, маркетингу, ліцензування та фінансування підприємств на стадії їхнього становлення і розвитку; зокрема, президент американського наукового парку Томас Карлсон, консультант шведського Наукового парку «Munktell Science Park» Мікаєль Джонсон, доктори шведського Університету «Малардален» Аналіл Екман та Стен Екман. Головна тема, що її запропонували до обговорення, — підтримка науки, що в умовах кризи дасть змогу ефективніше використовувати потенціал Львова, бо запорука успіху будь-якого міста, на думку учасників заходу, — трикутник «влада, бізнес і наука, відповідно — освічені й активні городяни».

Другий захід львівського економічного тижня — ІІІ Українсько-польський економічний форум «Україна — Польща: спільні виклики та інтереси» — організувала Польсько-українська фундація співпраці ПАУСІ, Незалежний культурологічний журнал «Ї», Польсько-українська промислова палата, АТ «Агентство розвитку промисловості» та Львівська обласна рада. «Для Львівщини, яка налічує понад 140 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності у сфері малого та середнього бізнесу, цей захід дуже важливий, адже можливості спілкування, які дає формат економічного форуму, — це завжди шанс отримати додаткові кошти, інвестування в економіку регіону, відповідно, від цього форуму ми чекаємо активного розвитку наших ділових стосунків», — розповів «Дню» голова представництва Держпідприємництва України в Львівській області Ярослав Кашуба. «Наше завдання — випинати складні проблеми українсько-польської співпраці й формувати атмосферу співпраці, — наголосив начальник відділу зовнішніх зв’язків та промоції регіону Львівської обласної ради Тарас Возняк. — Ми не ставимо собі за мету безпосереднє залучення інвесторів, натомість намагаємося формувати сприятливий інвестиційний клімат, що часто набагато важливіше, ніж конкретна пропозиція».

Перевагою цьогорічного форуму Тарас Возняк вважає надзвичайно високий рівень його представництва, адже до Львова приїхали, зокрема, заступник держсекретаря міністерства економіки Польщі Марцін Королєц, виконавчий директор ПАУСІ Ян Пєкло, екс-міністр економіки Польщі Яцек Пєхота, депутат Європарламенту Лєна Колярська-Бобінська. Центральною на українсько-польському форумі була доповідь екс-міністра економіки Республіки Польща Марціна Свєнціцького «Чи криза може спровокувати реформи?» Відбулися й дискусії — «Інвестиційна стратегія України й можливості фінансування», «Інфраструктура як шанс економічного розвитку», «Перешкоди для спільного інвестування. Безпека економічної співпраці» за участю українських та польських науковців, підприємців, голів постійних комісій ЛОР та начальників управлінь ЛОДА. До речі, дуже часто згадували на форумі Лєшека Бальцеровича — польського економіста та політика, представника монетаризму, організатора та натхненника польських економічних реформ (так званої шокової терапії — перетворення країни з плановою економікою на країну з ринковим господарством). Відтак генконсул Республіки Польща у Львові Гжегож Опалінські назвав українсько-польський бізнес-форум вдалою спробою дати відповіді на актуальні потреби підприємців, які працюють по обидва боки кордону.

Якщо два вищеназвані заходи стосувалися суто розвитку Львова та Львівської області, то IX Львівський міжнародний економічний форум має стати майданчиком для обговорення проблем регіонального розвитку, актуальних для всієї України. Партнер форуму — спеціалізований підрозділ Financial Times Ltd fDi Intelligence, провідний міжнародний аналітичний центр із дослідження прямих іноземних інвестицій та глобалізації бізнесу. Серед інформаційних партнерів — газета «День».

На відкриття форуму приїхав Президент України Віктор Ющенко. Очікують також прибуття трьох прем’єр-міністрів — чинного Юлії Тимошенко та двох екс- Анатолія Кінаха та Валерія Пустовойтенка. До участі в заході запрошені представники Кабінету Міністрів України, міністерств економіки і регіонального розвитку та будівництва, обласних державних адміністрацій та міських рад, міські голови, представники авторитетних міжнародних організацій, зокрема, Світового економічного форуму, Міжнародної фінансової корпорації, ЄБРР, Європейського інвестиційного банку, USAID, ПРООН, закордонних та вітчизняних Агенцій регіонального розвитку, Агенцій із залучення інвестицій та Національних Рад конкурентоспроможності (Czechinvest, Scottish Enterprise, InvestinRivne), компаній Microsoft, Erste Bank, IKEA, Галнафтогаз та Епіцентр.

У програмі — пленарні та секційні засідання, круглі столи та обговорення, а також новий формат фахових дискусій для голів обласних державних адміністрацій, міських голів та регіональної бізнес-еліти — Клуб регіональних лідерів.

Голова Львівської ОДА Микола КМІТЬ вважає, що за кілька років Львівський економічний форум набуде майже такого ж значення, як аналогічний захід у швейцарському Давосі.

— За кілька років Львівський та Давоський економічні форуми стануть майже синонімами, — сказав «Дню» Микола Кміть. — На мою думку, це пов’язано, передовсім, зі зміною формату проведення заходу, що й відбувається цього року. Водночас, все більшого статусу форуму надаватимуть гості відповідного рангу.

— Чи спроможні, на вашу думку, учасники форуму запропонувати конкретні шляхи виходу з кризи?

— Насправді криза допомогла нам виявити системні проблеми української економіки — й на національному, й на регіональному рівнях. І вирішення цих проблем потребує глибокого фінансового аналізу, залучення міжнародної експертизи, запровадження системи стратегічного планування та злагоджених дій влади та бізнесу на місцях. Першу спробу такого спільного аналізу ми й зробимо на форумі. Впродовж восьми років від започаткування, Львівський міжнародний економічний форум трансформувався у впливову національну та міжнародну платформу, відкриту для прогресивних обговорень на надважливі теми щодо конкурентоспроможності, економічного зростання та стратегічного розвитку регіонів.

— Як виробити єдині для всіх правила гри на українському ринку?

— У рамках форуму відбудеться зібрання Клубу регіональних лідерів, який може започаткувати традицію до спільного вирішення проблем розвитку, актуальних для кожного окремого регіону. Зробити Клуб регіональних лідерів репрезентативним для України, розширити обговорення до проблем адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів усіх рівнів — це безпрецедентна для України ідея, яка вперше знайде свою реалізацію під час форуму.

— У планах форуму є розробка пропозицій для виконавчих органів влади?

— Власне, під час засідання Клубу регіональних лідерів ми й плануємо розробити низку пропозицій.

— Чи можна розраховувати на конкретний результат форуму для Львівщини — у вигляді залучення іноземних інвестицій?

— Цього року ми вирішили відредагувати формат і відійти від уже вкоріненої в Україні практики проведення «інвестиційних» форумів, на яких насправді бракує головного — інвесторів і реального продукту для інвестицій. Зробивши цей форум, ми маємо на меті провести єдину в Україні подію, сфокусовану на регіональному розрізі національної економіки — це подія саме для практиків місцевого і регіонального економічного розвитку. Мета форуму — створення потужної національної платформи діалогу й інтелектуального обміну для економічного розвитку нашої країни.

У перспективі інвестиційні надходження у Львівську область мають становити 10—15 тис. доларів США на одного мешканця області. Це близько 2,5 млрд. доларів США. Такою має бути загалом ефективність Економічного тижня. Саме низький рівень надходження інвестицій після проведення попередніх форумів і спонукав нас змінити формат проведення заходу — на Економічний тиждень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати