Український хабарник - рівня болівійському
Згідно з даними дослідження, що грунтується на поглядах міжнародних бізнесменів та інших експертів, Росії присуджене ще менш почесне 76-те місце. Україна випередила також Латвію (71-ше місце), але поступилася Угорщині — (33), Польщі (39), Білорусі, Словаччині (відповідно 47-ме й 48-ме місця), а також Румунії — 61-ше. Найменш корумпованою країною є Данія.
Фінляндія, Швеція, Нова Зеландія, Ісландія й Канада йдуть за королівством Датським, тоді як США поділили з Австрією 17-те місце. Останнє ж, 85-те місце посідає Камерун. Через відсутність надійних даних дослідження не охопило понад половини країн світу. За словами віце-президента «Тренсперенсі Інтернешнл» Франка Фогля, мета організації — продемонструвати громадянам усього світу, що корупція на урядовому рівні негативно впливає на розвиток країн.
Фогль визнав, що дослідження враховує лише уряди, які беруть хабарі, але не компанії, які їх дають. Утім, він зазначив, що, можливо, невдовзі «Тренсперенсі Інтернешнл» виправить цей недолік і розпочне з’ясовувати «індекс схильності до корупції», який визначатиме рейтинг компаній, виходячи з їхньої готовності до хабарництва.
На думку Фогля, найкращим засобом проти корупції є незалежна юридична система, вільна преса й прозорість урядових закупівельних програм. Україна в жодній із цих позицій нині не тільки не є серед світових лідерів, а й, як зазначають міжнародні експерти, її рейтинг останнім часом невпинно знижується. І те, що на сьогодні Росію визнано ще більш відсталою (на що, очевидно, вплинула криза) — втішати не може.
№182 24.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»