Українців звільнятимуть... нігерійські командос
Такою стала реакція нігерійського лідера на передане йому напередодні послом України в Єгипті Іваном Кулебою особисте послання міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка. Поруч із цим українське представництво в ООН звернулося до Генерального секретаря Кофі Аннана з проханням закликати Абубакара негайно розв’язати питання, повідомили кореспонденту «Дня» в МЗС України. Про зацікавленість цією проблемою особисто Леоніда Кучми редакції наразі нічого не вдалося дізнатися.
Українські моряки у червні минулого року доставили на кораблі «Дубай Валор», який ходить під мальтійським прапором і належить спільному українсько-дубайському підприємству, бурове обладнання для нігерійської фірми «Лонстар Дріллінг», президентом якої є Ідісі. Проте дорогою внаслідок шторму вантаж було пошкоджено, а компенсація у $1 млн., запропонована керівництвом українсько-арабського СП, здалася вождю-бізнесмену недостатньою.
Відтак «Дубай Валор» у вересні 1997 року було заарештовано. Почався тривалий судовий процес, а українські моряки фактично стали заручниками у африканського царька. І хоча нігерійський же суд 19 червня цього року зобов’язав вождя звільнити моряків і до 24 червня видати їм проїзні документи, Ідісі відмовився визнавати цей вердикт.
Третього липня до Нігерії виїхала українська делегація в складі посла Кулеби та консульського працівника Андрія Сокорчука. Вони вели нелегкі переговори із вождем-підприємцем. Переговори ці, перебіг яких не розголошувався, закінчилися повним фіаско. Принаймні, такий висновок можна зробити із заяви, котру зробив Сокорчук агентству АП — він назвав Ідісі «терористом, який не чує жодних аргументів».