Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Iзраїлі вірять не кожному

15 липня, 00:00
Володимир Гордокал, який приїхав до Ізраїлю з України, заявив, що відмовляється пройти спеціальний генетичний тест аби довести своє єврейське походження. 

Наш колишній земляк заявив агентству АП, що не боїться тесту, позаяк дійсно є євреєм, але «проблемою є гроші». Адже батько Гордокала досі перебуває в Україні й іммігрант мав би за власний кошт доставити його до Ізраїлю. Деякі ізраїльські законодавці дуже гостро скритикували уряд країни за запроваджену ним практику ДНК-тестування «сумнівних» євреїв, охарактеризувавши її як принизливу й таку, що зазіхає на приватне життя людини.

А Марина Солодкін, член кнесету від партії «Ісраель Ба Алія», котра об’єднує переважно вихідців із колишнього СРСР, заявила, що «це цілеспрямована політика на обмеження числа неєвреїв у Ізраїлі».

Врешті парламентом було ухвалено компромісне рішення — направляти на генетичний тест віднині матиме право не чиновник міністерства у справах абсорбції, а лише суд. І платити за тест буде не сам іммігрант, а держава. Проте можливість такого тестування у принципі збережено.

Голова Асоціації єврейських організацій та громад України Йосип Зісельc сказав кореспондентові «Дня», що вважає скандал навколо справи Гордокала штучно роздмуханим російськомовною пресою Ізраїлю. Адже це поодинокий випадок, створений окремими державними чиновниками. Те, як повелися працівники міністерства з Гордокалом, викликало обурення у суспільстві, і дуже впливова в Ізраїлі партія «Ісраель Ба Алія» швидко поставила все на свої місця. Взагалі ізраїльський Закон про повернення є дуже ліберальним і надає право на отримання ізраїльського громадянства кожному, хто має хоч якихось предків-євреїв навіть у третьому поколінні. Тому нині трапляється так, що цілі родини з шести-восьми осіб в’їжджають до Ізраїлю тоді, коли тільки один-єдиний член цієї родини мав, скажімо, дідуся чи бабусю-єврейку. І згодом у цих людей виникають великі проблеми з адаптацією до ізраїльського суспільства, з огляду хоча б на те, що релігія в цій країні відіграє значно більшу роль, аніж у інших демократичних державах. Певні радикальні релігійні угруповання в Ізраїлі виступають за те, аби внести зміни до Закону, зробивши його жорсткішим. Проте наразі демократично налаштовані кола цьому успішно опираються.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати