Перейти до основного вмісту

Вам лист...

«Шеврон-Тексако» має намір співробітничати з Україною
04 лютого, 00:00

Уряд України переніс розгляд питання про напрям використання нафтопроводу Одеса—Броди з 30 січня на сьогодні, 4 лютого. Втім, обізнані джерела повідомляють, що й сьогодні рішення з цього вкрай заполітизованого питання не буде ухвалено. Тим часом набирає обертів справді безпрецедентна за цинізмом і дозою брехні PR-кампанія, спрямована на те, щоб повернути поки що суху українську трубу у зворотному напрямку — не з Одеси до Європи, а в інтересах Росії до Чорного моря. Піарники тиснуть на український уряд. І дивно, що при цьому ні в кого не виникає запитання: а хто ж фінансує, м’яко кажучи, не надто українські матеріали, тиражовані майже «один-в-один» ледь не всіма українськими телевізійними каналами? Причому зовсім не обов’язково, що тут діє «рука Москви», хоча в цьому не було б нічого дивного. Але можливо, що до цього причетні повністю державні українські організації, які мають величезні борги перед бюджетом, а наявні кошти, тобто гроші платників податків, витрачають на акції, що йдуть врозріз із національними інтересами країни. З останнього «креативу» — презентація «соціологічного дослідження». За його результатами, нібито третина «опитаних» підтримує реверс. Презентація даних цього «опитування» як аргументу в дискусії навколо нафтопроводу є просто комічною — з погляду й енергетики, й соціології.

Між тим водночас замовчуються досить плідні підсумки недавнього візиту до США віце- прем’єра України Андрія Клюєва, який брав участь у першому засіданні українсько-американської Робочої групи з питань Євразійського нафтотранспортного коридору. Українська делегація зустрічалася також із заступником Держсекретаря Аланом Ларсоном. Як повідомляє посольство України у Вашингтоні, в ході переговорів сторони обговорили сучасний стан реалізації проекту українського маршруту транспортування каспійської нафти до Європи. Андрій Клюєв поінформував про хід реалізації проекту, зокрема, наголосив на досягненні домовленостей із польськими партнерами щодо добудови нафтопроводу до Плоцьку (Польща), а також засвідчив наміри України експлуатувати нафтопровід Одеса — Броди для транспортування каспійської нафти до Європи та законодавчо забезпечити його комерціалізацію шляхом прийняття закону України про концесію. Українська сторона наголосила на необхідності здійснення реальних кроків із метою забезпечення експлуатації нафтопроводу Одеса — Броди у найкоротший термін. З боку США наголошувалося на підтримці Сполученими Штатами європейського напрямку використання нафтопроводу Одеса — Броди і нафтотерміналу «Південний». У дні візиту Клюєва до США відбулися також зустріч із першим заступником міністра енергетики Кайлом МакСларроу, презентація експертами Міністерства енергетики США сучасного стану справ із реалізацією проектів транспортування нафти у причорноморських країнах, а також грунтовне обговорення перспектив реалізації цих проектів із залученням американських компаній. Американська сторона передала звернення з цього приводу керівництва компанії «Шеврон-Тексако» до прем’єр-міністра України Віктора Януковича.

Стриманий стиль повідомлення посольства, однак не дає повного уявлення про позицію, яку зайняв у Вашингтоні український уряд, який ще остаточно не визначився в Києві. Втім, поінформоване й авторитетне джерело, близьке до уряду, повідомило «Дню», що Андрій Клюєв чітко запевнив американську сторону: реверсу не буде. Він також вказував у ході переговорів, що час, відведений для політичних дискусій щодо напрямків роботи нафтопроводу, минув. Нині йдеться лише про економічну складову його роботи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати