Перейти до основного вмісту

Важко допомагати потопаючому, який не виконує своїх зобов’язань

26 вересня, 00:00

МВФ постійно контролює адміністративні заходи, які вживає уряд і Нацбанк на валютному ринку і буде перешкоджати появі «дискримінаційних інструментів».

У цей же час міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s розглядає умови, запропоновані Україною інвесторам, які володіють номінованими в гривнях державними облігаціями, як фактичний дефолт, тобто відмову в односторонньому порядку від узятих на себе зобов’язань.

На думку агентства, поняття дефолту передбачає непогашення в зазначений термін зобов’язань, а також надання умов для обміну які є менш сприятливими для інвесторів, ніж первинні.

За оцінками експертів Standard & Poor’s, внаслідок обміну іноземні власники повернуть лише 40 — 50% своїх коштів. Для реструктурованих російських ДКЗ цей показник іще менший і становить менше ніж 10%.

Аналогічні заходи для реструктуризації державного боргу перед іноземними інвесторами в Росії призвели до обвалу рубля, а в Болівії — до неможливості будь-яких спроб позичати на міжнародних фінансових ринках протягом 12 років.

Цікаво, чи враховує цей сумний досвід наш уряд?

№184 26.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати