ВЕРСIЇ КОРУПЦIЇ
Україна у рейтингу займає 86-ту позицію. Згідно з останнім рейтингом, у нас корупція більша, ніж у Грузії (85 е місце), але менша,ніж у В’єтнамі (87-е). Росія виявилася на 74-му місці. Глава Transparency International Пітер Ейген відзначив, що Москва робить значні зусилля для боротьби з корупцією, однак говорити про результати цих зусиль ще рано. Найбільш вражаюче досягнення у боротьбі за чистоту рук чиновників, на думку пана Ейгена, — результат Словенії, яка у цій сфері є ведучою країною-кандидатом на членство в Європейському Союзі. Любляна (27-е місце) обігнала навіть декілька держав ЄС, наприклад, Італію (31-е) і Грецію (44-е).
«Показники корумпованості» колишніх республік Радянського Союзу мають не дуже привабливий вигляд. Лідирують балтійські країни — Естонія на 26-му місці, Литва на 37-му, Латвія на 53-му. Несподівано виявилася у лідерах і Білорусь — 36-е місце якої виглядає дещо сумнівно. Молдова займає 93-е, Азербайджан — 95-е, Казахстан — 88-е, Узбекистан — 63-є.
Звіт Transparency International оснований на даних опитувань бізнесменів, вчених і експертів. Сама організація підтверджує, що результати рейтингу не є істиною в останній інстанції, оскільки джерела інформації можуть бути не досить об’єктивними. Пітер Ейген зазначає, що саме корупція і хабарництво є причиною бідності і відсталості багатьох країн світу. Transparency International закликала учасників Всесвітнього форуму зі стабільного розвитку терміново ухвалити рішення, які нарешті примусили б чиновників відмовитися від «гонорарів» і використання службового становища в особистих цілях.